Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 13100F vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 13100F та Apple M1 Max – це двобій архітектур x86 та ARM, де перетинаються інтереси бюджетних ПК та професійних Mac. Core i3 13100F (2023 рік) – доступний 4-ядерний процесор для ігрових збірок, тоді як M1 Max (2021 рік) – потужний 10-ядерний чип для MacBook Pro та Mac Studio. Ми проаналізували бенчмарки, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 13100F виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23: 1715 проти 1542) і пропонує кращу ціну для ігор, але програє в багатопотоковості (8805 проти 12411) та енергоефективності. Apple M1 Max значно потужніший у багатоядерних сценаріях, компіляції коду та роботі з медіа, а також має вдвічі вищу швидкість архівування (1450 MB/s). Якщо вам потрібен бюджетний ігровий ПК – обирайте i3 13100F; для професійної роботи, відеомонтажу чи програмування – M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23, що на 41% більше за 8805 у i3 13100F.
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M1 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M1 Max (35 балів) перевершує i3 13100F (28 балів), що важливо для відеомонтажу без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: i3 13100F трохи випереджає M1 Max (65 проти 62 балів), що дає перевагу в деяких іграх та старих додатках.
  • Швидкість компіляції та архівування: M1 Max обробляє файли зі швидкістю 1450 MB/s (проти 627 MB/s у i3) та компілює 105.1 Klines/s (проти 50.9).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1715 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 8805 12411

GeekBench v6

File compression 627.1 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 50.9 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 175.4 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 214.5 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 236.8 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 79.1 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2399 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 8028 12673

PassMark

Integer math 42.9 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 33.4 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 60M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 8.5 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 168.1 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 1043 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3606 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 14621 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i3-13100F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 3,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 13100F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 13100F чи Apple M1 Max?

Intel Core i3 13100F кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. M1 Max має потужну інтегровану графіку, але обмежений екосистемою Mac.

Чи варто обирати Apple M1 Max для відеомонтажу замість Intel Core i3 13100F?

Так, M1 Max значно продуктивніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 12411 проти 8805) та має кращу інтегровану графіку, що прискорює рендеринг та обробку відео.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 13100F чи Apple M1 Max?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі, що робить його вигіднішим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 13100F та Apple M1 Max за ціною?

Core i3 13100F значно дешевший, оскільки це бюджетний процесор для ПК, тоді як M1 Max встановлюється в дорогі MacBook Pro та Mac Studio. Вартість системи з M1 Max буде вищою.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду та архівуванням?

Apple M1 Max значно швидший: компіляція Clang – 105.1 Klines/s проти 50.9, архівування – 1450 MB/s проти 627 MB/s. Це робить його ідеальним для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.