Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 13100F vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 13100F та Apple M2 Pro — це два принципово різних процесори, що належать до різних архітектур та екосистем. Перший — це бюджетний 4-ядерний чип для настільних ПК на сокеті LGA1700, орієнтований на ігрові збірки. Другий — флагманський ARM-процесор Apple, що використовується в MacBook Pro та Mac Mini, відомий своєю багатопотоковою потужністю та енергоефективністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні та слабкі сторони на основі бенчмарків та реальних сценаріїв.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно випереджає Intel Core i3 13100F у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 13876 проти 8805, Geekbench 6 багатоядерний — 14489 проти 8028. M2 Pro також демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2666 vs 2399) та Passmark (4106 vs 3606). Однак Intel Core i3 13100F має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1715 vs 1589), що може бути корисним для деяких ігор. Обидва процесори мають однакову високу енергоефективність, але M2 Pro пропонує значно потужнішу інтегровану графіку. Вибір залежить від платформи: для ігрового ПК з дискретною відеокартою — i3 13100F, для продуктивної роботи в екосистемі Apple — M2 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Pro майже вдвічі потужніший — 13876 проти 8805 у Cinebench R23 (багатоядерний) та 14489 проти 8028 у Geekbench 6.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i3 13100F лідирує в Cinebench R23 (1715 vs 1589), але M2 Pro виграє в Geekbench 6 (2666 vs 2399) та Passmark (4106 vs 3606).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але M2 Pro досягає цього при значно нижчому TDP завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 Pro має значно потужнішу вбудовану графіку (39 балів проти 28), що дозволяє виконувати легкі завдання без дискретної відеокарти.
  • Практичні завдання: M2 Pro значно швидший у компресії файлів (1630 vs 627 MB/s), компіляції коду (125.3 vs 50.9 Klines/s) та обробці фото (126.3 vs 79.1 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1715 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 8805 13876

GeekBench v6

File compression 627.1 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 50.9 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 175.4 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 214.5 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 236.8 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 79.1 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2399 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 8028 14489

PassMark

Integer math 42.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 33.4 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 60M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 8.5 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 168.1 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1043 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3606 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 14621 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i3-13100F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 13100F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2432
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 6,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i3 13100F кращий для ігор, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами та має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23. Однак Apple M2 Pro також може запускати ігри, але вибір ігор обмежений екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M2 Pro для роботи з відео?

Так, M2 Pro значно потужніший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та компіляція. Він також має кращу інтегровану графіку, що прискорює роботу з відео в програмах на кшталт Final Cut Pro.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності, але Apple M2 Pro споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, але варто враховувати, що вони належать до різних платформ: Intel Core i3 13100F — для настільних ПК на Windows/Linux, а Apple M2 Pro — для Mac. Вибір залежить від вашої екосистеми та потреб.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M2 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (39 балів проти 28), що дозволяє виконувати легкі ігри та графічні завдання без дискретної відеокарти. Intel Core i3 13100F взагалі не має вбудованої графіки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.