Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 13100F vs Intel Core i7 1365U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами два представники лінійки Intel 13-го покоління: настільний Core i3 13100F та мобільний Core i7 1365U. Перший — це бюджетний чотириядерник для ігрових ПК без вбудованої графіки, другий — енергоефективний процесор для ультрабуків з 10 ядрами. Вони належать до різних сегментів, але їх часто порівнюють через близькі результати в бенчмарках. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Загальний рахунок майже однаковий (53 у i3-13100F проти 54 у i7-1365U), але ці процесори створені для різних сценаріїв. Core i3-13100F виграє в компіляції коду (50.9 Klines/sec проти 33.6) та багатоядерному Passmark (14621 vs 14873, мінімальна різниця), що робить його кращим вибором для стаціонарного ігрового ПК. Core i7-1365U попереду в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2639 проти 2399) та HTML5-браузингу, що важливо для повсякденних завдань на ноутбуці. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у настільному ПК — обирайте i3-13100F, а для мобільного пристрою з тривалою автономністю — i7-1365U.

Основні відмінності

  • Архітектура та сфера застосування: i3-13100F — настільний 4-ядерний процесор (4 ядра, 8 потоків), i7-1365U — мобільний 10-ядерний (2 продуктивних + 8 ефективних, 12 потоків). Перший потребує дискретної відеокарти, другий має вбудовану графіку.
  • Одноядерна продуктивність: i7-1365U випереджає i3-13100F у Cinebench R23 (1883 проти 1715) та Geekbench 6 (2639 проти 2399), що дає перевагу в швидкодії більшості додатків.
  • Компіляція та робота з кодом: i3-13100F значно швидший у Clang compilation (50.9 Klines/sec проти 33.6), що робить його кращим для розробників ПЗ на стаціонарі.
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів у цьому показнику, але i7-1365U споживає значно менше (15 Вт TDP проти 58 Вт), що критично для ноутбуків.
  • Багатопотокові тести: результати дуже близькі (Cinebench R23: 8805 vs 9343, Passmark: 14621 vs 14873), але i7-1365U трохи попереду завдяки більшій кількості ядер.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1715 1883
Cinebench R23 (багатоядерний) 8805 9343

GeekBench v6

File compression 627.1 MB/sec 639.3 MB/sec
Clang compilation 50.9 Klines/sec 33.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 175.4 pages/sec 200.7 pages/sec
PDF Renderer 214.5 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 236.8 pages/sec 261.6 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 79.1 images/sec 78.2 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2399 2639
Geekbench 6 (багатоядерний) 8028 8126

PassMark

Integer math 42.9 GOps/sec 54.1 GOps/sec
Floating point math 33.4 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 60M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 17.8M Strings/sec
Data encryption 8.5 GBytes/sec 10.1 GBytes/sec
Data compression 168.1 MBytes/sec 157.6 MBytes/sec
Physics 1043 Frames/sec 1014 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 8.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3606 3543
Passmark CPU (багатоядерний) 14621 14873

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Raptor Lake
Номер моделі i3-13100F i7-1365U
Інтегрована графіка Немає Iris Xe Graphics (96 EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 8 4
Частота 3,4 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 18x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 12-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт 55 Вт
Сокет LGA-1700 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 13100F Сайт Intel Core i7 1365U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel Iris Xe Graphics (96 EU)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1300 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2 терафлопси

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3-13100F чи i7-1365U?

Для ігор краще обрати i3-13100F, оскільки він має вищу тактову частоту та розрахований на роботу з дискретною відеокартою. i7-1365U призначений для ультрабуків і не забезпечить стабільної продуктивності в сучасних іграх.

Чи можна використовувати i7-1365U для роботи з відео?

Так, i7-1365U підходить для легкого монтажу відео завдяки вбудованій графіці Intel Iris Xe, але для серйозних проєктів краще взяти настільний i3-13100F з потужною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i7-1365U споживає всього 15 Вт, тоді як i3-13100F — до 58 Вт. Для ноутбука i7-1365U значно кращий.

Чи підійде i3-13100F для офісних завдань?

Так, він добре справляється з текстовими редакторами, браузером та PDF (236.8 pages/sec), але без вбудованої графіки потребує окремої відеокарти, що збільшує вартість збірки.

Який процесор має вищу продуктивність у багатопотокових завданнях?

За результатами тестів i7-1365U трохи випереджає i3-13100F у Cinebench R23 (9343 проти 8805) та Passmark (14873 проти 14621), але різниця незначна. Для компіляції коду i3-13100F швидший.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.