Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 13100F vs Intel Core i9 11900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 13100F (2023) та Intel Core i9 11900 (2021) — два процесори різних поколінь та цінових категорій. Перший — це сучасний бюджетний чіп на архітектурі Raptor Lake, другий — флагманський 11-го покоління Rocket Lake. Незважаючи на однаковий загальний рейтинг (53 бали), вони суттєво відрізняються за характером навантажень: i3 виграє в однопотокових завданнях, а i9 — у багатопотокових. Розберімося, який з них краще підходить для ігор, роботи та повсякденних сценаріїв.

Короткий висновок. Intel Core i3 13100F — чудовий вибір для ігор та легких робочих завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1715 проти 1456) та кращій енергоефективності. Він також дешевший і новіший. Натомість Intel Core i9 11900 значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 13315 проти 8805), що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції. Якщо ваш пріоритет — ігри та офісна робота, обирайте i3-13100F. Для професійних багатозадачних навантажень — i9-11900.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: i3-13100F випереджає i9-11900 в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2399 проти 2123), що дає перевагу в іграх та швидкодії інтерфейсу.
  • Багатопотокова продуктивність: i9-11900 значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 13315 проти 8805), завдяки 8 ядрам і 16 потокам проти 4 ядер і 8 потоків у i3.
  • Інтегрована графіка: i9-11900 має вбудоване відеоядро UHD Graphics 750, тоді як i3-13100F — це модель без графіки, що потребує дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i3-13100F споживає менше енергії завдяки новішому техпроцесу (10 нм проти 14 нм).
  • Дата виходу: i3-13100F вийшов у січні 2023 року, а i9-11900 — у березні 2021, тому i3 пропонує сучаснішу архітектуру та підтримку нових технологій (наприклад, PCIe 5.0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1715 1456
Cinebench R23 (багатоядерний) 8805 13315

GeekBench v6

File compression 627.1 MB/sec 642.5 MB/sec
Clang compilation 50.9 Klines/sec 76.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 175.4 pages/sec 198.3 pages/sec
PDF Renderer 214.5 Mpixels/sec 302.4 Mpixels/sec
Text processing 236.8 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 32.5 images/sec
Photo processing 79.1 images/sec 78 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2399 2123
Geekbench 6 (багатоядерний) 8028 9598

PassMark

Integer math 42.9 GOps/sec 85.1 GOps/sec
Floating point math 33.4 GOps/sec 49.6 GOps/sec
Find prime numbers 60M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 33.3M Strings/sec
Data encryption 8.5 GBytes/sec 14.2 GBytes/sec
Data compression 168.1 MBytes/sec 288.3 MBytes/sec
Physics 1043 Frames/sec 986 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3606 3395
Passmark CPU (багатоядерний) 14621 22725

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 16 березня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Rocket Lake
Номер моделі i3-13100F i9-11900
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3,4 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 50 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 13100F Сайт Intel Core i9 11900
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics 750
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1300 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,67 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3-13100F чи i9-11900?

Для ігор краще обрати i3-13100F, оскільки він має вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості сучасних ігор. Крім того, він новіший і дешевший.

Чи підходить i3-13100F для відеомонтажу?

Для легкого відеомонтажу i3-13100F достатньо, але для серйозної роботи з 4K-відео або складними ефектами краще взяти i9-11900 через його перевагу в багатопотокових завданнях.

Чи потрібна дискретна відеокарта для i3-13100F?

Так, i3-13100F — це версія без інтегрованої графіки, тому для роботи комп'ютера обов'язково потрібна окрема відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але i3-13100F споживає менше електроенергії завдяки новішому техпроцесу, що робить його вигіднішим у довгостроковій перспективі.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією?

i9-11900 значно швидше справляється з архівацією (642.5 MB/sec проти 627.1 MB/sec) та компіляцією (76.8 Klines/sec проти 50.9 Klines/sec) завдяки більшій кількості ядер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.