Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1315U vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1315U та Apple M1 Ultra — це два процесори з абсолютно різних світів. Перший — енергоефективний мобільний чип для ультрабуків, випущений у 2023 році. Другий — флагманський настільний процесор Apple для професійних Mac Studio, представлений у 2022 році. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, енергоефективність, однопотокову та багатопотокову продуктивність, щоб зрозуміти, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i3 1315U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 6190) та інтегрованою графікою. Однак Intel Core i3 1315U демонструє кращу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1649 проти 1510) та однакову енергоефективність за шкалою оцінок. Якщо вам потрібен потужний процесор для рендерингу, компіляції чи відеомонтажу — обирайте Apple M1 Ultra. Для повсякденних завдань та офісної роботи на ноутбуці достатньо Intel Core i3 1315U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Ultra майже в 4 рази швидший за Intel Core i3 1315U у Cinebench R23 (23841 проти 6190).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i3 1315U випереджає M1 Ultra у Cinebench R23 (1649 проти 1510), але M1 Ultra лідирує у Geekbench 6 (2436 проти 1989).
  • Інтегрована графіка: Apple M1 Ultra отримав значно вищий бал (53 проти 27), що робить його кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності.
  • Швидкість компіляції та стиснення: Apple M1 Ultra обробляє файли зі швидкістю 2000 MB/sec (проти 683.7) та компілює 189 Klines/sec (проти 36.1), що в рази швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1649 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 6190 23841

GeekBench v6

File compression 683.7 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 36.1 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.5 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 161.2 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 183.4 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 27.8 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 65.3 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 7.89 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1989 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 6046 18530

PassMark

Integer math 39 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 28.2 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 135.3 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 772 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 7.8B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3523 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 12220 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i3-1315U APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 16
Частота 1,2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 0,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 20
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 512 8192
TMUs 32 512
ROPs 16 256
Обчислювальні блоки 64 1024
TGP 45 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1315U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1315U чи Apple M1 Ultra?

Apple M1 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (бал 53 проти 27), тому він краще впорається з іграми, хоча обидва не є ігровими рішеннями. Intel Core i3 1315U підійде для легких ігор на низьких налаштуваннях.

Чи варто використовувати Intel Core i3 1315U для відеомонтажу?

Для базового відеомонтажу Intel Core i3 1315U підійде, але для серйозної роботи з 4K-відео краще обрати Apple M1 Ultra, який має в 4 рази вищу багатопотокову продуктивність та кращу графіку.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 1315U чи Apple M1 Ultra?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у співвідношенні потужність/ват.

Для яких завдань підходить Intel Core i3 1315U?

Intel Core i3 1315U ідеальний для офісних завдань, веб-серфінгу, роботи з документами та легкого мультимедіа. Він встановлюється в ультрабуки та забезпечує хорошу автономність.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 1315U та Apple M1 Ultra за ціною?

Ціна не вказана, але Apple M1 Ultra значно дорожчий, оскільки встановлюється в професійні Mac Studio. Intel Core i3 1315U — бюджетний мобільний процесор для ноутбуків початкового рівня.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.