Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1315U vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1315U та Apple M2 — це два процесори, які часто зустрічаються в сучасних ноутбуках, але належать до різних архітектур. Перший — мобільний чип Intel 13-го покоління з гібридною архітектурою, другий — фірмовий ARM-процесор Apple, що працює в MacBook Air і Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоспоживання та реальну продуктивність у різних сценаріях.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i3 1315U за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 10-30%, а багатопотокова — майже вдвічі. У Geekbench 6 M2 набирає 2589 проти 1989 в одноядерному тесті, а в багатоядерному — 10122 проти 6046. Водночас Core i3 1315U демонструє гідні результати в Cinebench R23 (одноядерний — 1649 проти 1581), але поступається в енергоефективності. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у роботі з відео, компіляції або багатозадачності, M2 — очевидний вибір. Core i3 1315U підійде для бюджетних ноутбуків із Windows, де важлива сумісність.

Основні відмінності

  • Apple M2 має значно вищу багатопотокову продуктивність: Geekbench 6 багатоядерний — 10122 проти 6046 у Core i3 1315U.
  • У тесті Clang compilation M2 обробляє 80.4 Klines/sec, тоді як Core i3 — лише 36.1 Klines/sec, що вдвічі швидше.
  • Apple M2 виграє в одноядерній продуктивності за Passmark (3901 проти 3523) та Geekbench 6 (2589 проти 1989).
  • Core i3 1315U трохи випереджає M2 у Cinebench R23 одноядерному (1649 проти 1581), але поступається в багатоядерному (6190 проти 8667).
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що робить їх придатними для тонких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1649 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 6190 8667

GeekBench v6

File compression 683.7 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 36.1 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.5 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 161.2 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 183.4 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 27.8 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 65.3 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 7.89 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1989 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 6046 10122

PassMark

Integer math 39 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 28.2 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 135.3 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 772 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 7.8B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3523 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 12220 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i3-1315U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 0,9 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 512 1024
TMUs 32 64
ROPs 16 32
Обчислювальні блоки 64 128
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1315U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1315U чи Apple M2?

Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 27), що забезпечує кращу продуктивність в іграх. Core i3 1315U може бути суміснішим з бібліотекою Windows, але M2 виграє в швидкості.

Чи підходить Intel Core i3 1315U для офісних завдань?

Так, Core i3 1315U чудово справляється з текстовими редакторами, браузером та PDF. Його продуктивності достатньо для щоденної роботи, але для важких обчислень краще обрати M2.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 завдяки ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях, що подовжує час автономної роботи MacBook.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Core i3 1315U встановлюється в бюджетні ноутбуки Windows, тоді як Apple M2 — у дорожчі MacBook Air/Pro. Вартість пристроїв значно відрізняється, але M2 пропонує кращу продуктивність за свої гроші.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M2 значно потужніший у багатопотокових завданнях: Geekbench 6 багатоядерний — 10122 проти 6046. Він швидше обробляє відео, рендеринг та компіляцію, тому кращий для відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.