Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1315U vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1315U та Apple M2 Ultra — це два процесори з абсолютно різних світів. Перший створений для доступних ноутбуків із акцентом на енергоефективність, тоді як другий — флагманський чип Apple для професійних робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності, бенчмарках, інтегрованій графіці та енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i3 1315U в усіх аспектах багатопотокової продуктивності: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) майже в 4,7 раза вищий (28924 проти 6190). M2 Ultra також лідирує в однопотокових тестах, обробці файлів, компіляції та графіці. Однак i3 1315U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і підходить для базових офісних завдань. Якщо вам потрібна максимальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або розробки — обирайте M2 Ultra. Для повсякденної роботи та економії бюджету — i3 1315U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra має 50 балів проти 13 у i3 1315U, що підтверджується результатами Cinebench R23 (28924 vs 6190) та Geekbench 6 (21387 vs 6046).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra набирає 64 бали проти 27 у i3 1315U, що робить його значно кращим для графічних завдань, як-от обробка фото (170.7 vs 65.3 зображень/сек).
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra випереджає з 69 балами проти 59, що відображається в тестах Geekbench 6 (2685 vs 1989) та Passmark (4200 vs 3523).
  • Компіляція та архівація: M2 Ultra обробляє 226.4 Klines/сек при компіляції Clang проти 36.1 Klines/сек у i3 1315U, а стиснення файлів — 2140 MB/сек проти 683.7 MB/сек.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але i3 1315U споживає значно менше енергії (базова потужність 15 Вт), що робить його ідеальним для ультрабуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1649 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 6190 28924

GeekBench v6

File compression 683.7 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 36.1 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 161.2 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 183.4 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 27.8 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 65.3 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 7.89 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1989 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 6046 21387

PassMark

Integer math 39 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 28.2 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 135.3 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 772 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 7.8B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3523 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 12220 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i3-1315U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 16
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 0,9 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1315U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 27), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак i3 1315U може бути достатнім для нетребувальних проектів.

Чи підходить Intel Core i3 1315U для відеомонтажу?

Так, але для легкого монтажу та відео 1080p. Для 4K-контенту та складних ефектів краще обрати M2 Ultra, який має значно вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i3 1315U споживає всього 15 Вт, тоді як M2 Ultra — до 60 Вт. Для автономності ноутбука i3 1315U є кращим вибором.

Чи можна порівнювати ці процесори для професійної роботи?

Так, але M2 Ultra значно потужніший: він у 4-5 разів швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг, компіляція коду та обробка великих масивів даних.

Який процесор кращий для офісних завдань?

Intel Core i3 1315U чудово справляється з браузером, текстовими редакторами та електронними таблицями. M2 Ultra буде надлишковим для таких завдань, але забезпечить запас продуктивності на майбутнє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.