Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1315U vs Intel Core i5 1145G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1315U (2023 рік) та Intel Core i5 1145G7 (2020 рік) – два мобільних процесори для ноутбуків, які часто порівнюють при виборі пристрою для роботи та розваг. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидві моделі пропонують гідну продуктивність у своєму класі. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та особливості, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 1315U випереджає Core i5 1145G7 за одно- та багатоядерною продуктивністю в більшості бенчмарків, зокрема в Cinebench R23 та Passmark. Він також демонструє кращі результати в задачах компресії файлів та компіляції коду. Однак Core i5 1145G7 має невелику перевагу в рендерингу PDF та обробці фону. Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності, тому вибір залежить від ваших конкретних потреб: i3 1315U кращий для загальної продуктивності, а i5 1145G7 може бути цікавим у специфічних сценаріях.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 1315U має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1649 проти 1388), що свідчить про кращу продуктивність в однопотокових завданнях.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i3 1315U набирає 6190 балів проти 4769 у i5 1145G7, що робить його значно швидшим у багатозадачності.
  • За даними Passmark, i3 1315U випереджає i5 1145G7 як в одноядерному (3523 проти 2748), так і в багатоядерному (12220 проти 9800) режимах.
  • Core i5 1145G7 трохи краще справляється з рендерингом PDF (170.7 Mpixels/sec проти 161.2) та обробкою фону (29.7 images/sec проти 27.8).
  • Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), що робить їх рівними за споживанням енергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1649 1388
Cinebench R23 (багатоядерний) 6190 4769

GeekBench v6

File compression 683.7 MB/sec 612.2 MB/sec
Clang compilation 36.1 Klines/sec 31.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.5 pages/sec 132.1 pages/sec
PDF Renderer 161.2 Mpixels/sec 170.7 Mpixels/sec
Text processing 183.4 pages/sec 176.2 pages/sec
Background blur 27.8 images/sec 29.7 images/sec
Photo processing 65.3 images/sec 64.5 images/sec
Ray tracing 7.89 Mpixels/sec 7.25 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1989 1883
Geekbench 6 (багатоядерний) 6046 6026

PassMark

Integer math 39 GOps/sec 33.3 GOps/sec
Floating point math 28.2 GOps/sec 19.8 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 12.8M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 5.6 GBytes/sec
Data compression 135.3 MBytes/sec 106.1 MBytes/sec
Physics 772 Frames/sec 623 Frames/sec
Extended instructions 7.8B Matrices/sec 7.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3523 2748
Passmark CPU (багатоядерний) 12220 9800

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 1 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Tiger Lake
Номер моделі i3-1315U i5-1145G7
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Iris Xe Graphics G7 80EU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 1.1-2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 11-26x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 12-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel Iris Xe Graphics G7 80EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 512 640
TMUs 32 40
ROPs 16 20
Обчислювальні блоки 64 80
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 1,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1315U Сайт Intel Core i5 1145G7
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i3 1315U чи i5 1145G7?

Обидва процесори мають інтегровану графіку, але i3 1315U демонструє кращу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак для сучасних ігор краще обирати ноутбук з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати ноутбук з i5 1145G7 у 2024 році?

Так, якщо ви знайдете його за прийнятною ціною. Він все ще забезпечує достатню продуктивність для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа, хоча i3 1315U пропонує кращі показники в тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням.

Чи підходить i3 1315U для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатоядерній продуктивності він краще справляється з рендерингом відео, ніж i5 1145G7. Однак для професійного монтажу рекомендується потужніший процесор.

Який процесор краще вибрати для програміста?

Intel Core i3 1315U кращий завдяки вищій швидкості компіляції коду (36.1 Klines/sec проти 31.4) та загальній продуктивності в багатопотокових задачах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.