Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 14100 vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 14100 і Apple M3 Pro — це два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший — доступний чотириядерний чип для настільних ПК на базі Intel LGA 1700, орієнтований на базові завдання та бюджетні збірки. Другий — потужний гібридний процесор Apple для MacBook Pro і Mac mini, який пропонує високу продуктивність і енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i3 14100 за багатопотоковою продуктивністю (15106 проти 9112 у Cinebench R23) і однопотоковою (1977 проти 1789). Він також краще справляється з ресурсомісткими завданнями, як-от компіляція коду або обробка фото. Intel Core i3 14100 — бюджетний варіант для офісних завдань і легких ігор, але поступається в енергоефективності та інтегрованій графіці. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному форм-факторі, обирайте M3 Pro. Для економії на настільному ПК — i3 14100.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має вищий загальний рейтинг продуктивності (64 проти 54), що свідчить про кращу збалансованість у різних сценаріях.
  • У багатопотокових тестах M3 Pro перевершує i3 14100 майже вдвічі: Cinebench R23 (15106 проти 9112) та Geekbench 6 (15070 проти 9300).
  • Однопотокова продуктивність M3 Pro вища: Geekbench 6 (3158 проти 2514) та Cinebench R23 (1977 проти 1789).
  • M3 Pro демонструє кращу інтегровану графіку (41 проти 29), що важливо для роботи з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i3 14100 вийшов у січні 2024 року, а Apple M3 Pro — у жовтні 2023 року, але M3 Pro залишається більш продуктивним у більшості завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 9112 15106

GeekBench v6

File compression 951.7 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 53.9 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.5 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 247.3 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 245.9 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 45.7 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 106.1 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2514 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 9300 15070

PassMark

Integer math 45.1 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 35.1 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 58M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 8.8 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 175.1 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1014 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3743 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 15050 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M3
Номер моделі i3-14100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 6
Частота 3.5 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 2304
TMUs 48 144
ROPs 24 72
Обчислювальні блоки 24 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,58 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 14100 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 14100 чи Apple M3 Pro?

Для ігор Intel Core i3 14100 може бути кращим вибором через сумісність з Windows і дискретними відеокартами. Apple M3 Pro має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор на macOS обмежена.

Чи підходить Intel Core i3 14100 для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу 1080p i3 14100 достатньо, але для 4K або складних проєктів краще обрати потужніший процесор, як-от Apple M3 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Apple M3 Pro споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 14100 та Apple M3 Pro для роботи з кодом?

Так. M3 Pro значно швидший у компіляції (124.1 Klines/sec проти 53.9 Klines/sec), тому краще підходить для розробки програмного забезпечення.

Який процесор краще обрати для офісних завдань?

Для офісних завдань (текст, браузер, таблиці) обидва підходять, але Intel Core i3 14100 дешевший і сумісний з Windows, що може бути зручніше для більшості користувачів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.