Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 14100 vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 14100 та Apple M4 (8-Core) — представники різних архітектур та поколінь. Перший — це сучасний бюджетний процесор Intel для настільних ПК, випущений на початку 2024 року. Другий — флагманський чип Apple для ноутбуків MacBook Pro та iMac, представлений восени 2024 року. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU демонструють високу енергоефективність, але M4 значно випереджає i3 в однопотокових завданнях та інтегрованій графіці.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) виграє за більшістю ключових показників: однопотокова продуктивність на 32% вища (Geekbench 6: 3671 проти 2514), багатопотокова — на 47% (Geekbench 6: 13670 проти 9300), а інтегрована графіка вдвічі потужніша (63 бали проти 29). Однак Intel Core i3 14100 залишається чудовим вибором для збірки бюджетного ПК: він має нижчу ціну, сумісність з материнськими платами LGA1700 та достатню продуктивність для офісних завдань і нетребувальних ігор. Якщо вам потрібна мобільність і максимальна ефективність — обирайте M4, якщо стаціонарний ПК з можливістю апгрейду — i3-14100.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Intel Core i3 14100 побудований на архітектурі x86 для настільних ПК (сокет LGA1700), тоді як Apple M4 (8-Core) — це ARM-процесор, інтегрований у MacBook та iMac, що забезпечує вищу енергоефективність.
  • Однопотокова продуктивність: M4 значно швидший: Geekbench 6 — 3671 проти 2514 у i3, Cinebench R23 — 2091 проти 1789. Це дає перевагу в повсякденних завданнях, браузингу та роботі з офісними додатками.
  • Багатопотокова продуктивність: Apple M4 також лідирує: Geekbench 6 — 13670 проти 9300, Cinebench R23 — 11228 проти 9112. Різниця особливо помітна при рендерингу, компіляції коду та обробці фото.
  • Інтегрована графіка: M4 оснащений 8-ядерним GPU Apple, що вдвічі потужніший за графіку i3 (оцінка 63 проти 29). M4 впорається з легким монтажем відео та сучасними іграми на низьких налаштуваннях, тоді як i3 вимагатиме дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів за цим параметром, але M4 споживає значно менше енергії (близько 10-15 Вт) порівняно з i3 (до 60 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 9112 11228

GeekBench v6

File compression 951.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 53.9 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 218.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 247.3 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 245.9 pages/sec Немає даних
Background blur 45.7 images/sec Немає даних
Photo processing 106.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2514 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 9300 13670

PassMark

Integer math 45.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 35.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 58M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 16.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 8.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 175.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1014 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3743 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 15050 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i3-14100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 3.5 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,58 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 14100 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 14100 чи Apple M4 (8-Core)?

Для ігор краще обирати Intel Core i3 14100, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами (наприклад, RTX 3060), що забезпечує високу продуктивність. Apple M4 має потужну інтегровану графіку, але його ігрові можливості обмежені бібліотекою macOS та відсутністю підтримки DirectX.

Чи можна порівнювати настільний Intel i3 з мобільним Apple M4?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори використовуються в готових системах (ПК та Mac). M4 демонструє вищу продуктивність на ват, але i3 виграє в універсальності та можливості апгрейду.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Apple M4 (8-Core) значно кращий завдяки потужнішому GPU та оптимізації програм (Final Cut Pro, Logic Pro). Intel i3 14100 потребуватиме дискретної відеокарти для аналогічної продуктивності.

Чи варто купувати Intel Core i3 14100 у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК: він має хорошу однопотокову продуктивність, низьке енергоспоживання та сумісність з сучасними материнськими платами. Для офісних завдань, навчання та нетребувальних ігор цього достатньо.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 споживає значно менше (близько 10-15 Вт) порівняно з Intel Core i3 14100 (до 60 Вт). Це робить M4 ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.