Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 14100 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 14100 та Apple M4 Max (14-Core) — два процесори, що представляють різні світи: бюджетний десктопний чіп Intel та флагманський мобільний ARM-процесор Apple. Перший вийшов у січні 2024 року, другий — у жовтні 2024-го. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через схожу однопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, енергоефективності та реальних бенчмарках.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core i3 14100 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 9112) та однопотоковою (Geekbench 6: 3996 проти 2514). Він також має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU) і вищу енергоефективність. Однак Intel Core i3 14100 доступніший, сумісний з материнськими платами LGA1700 і підходить для бюджетних ігрових ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте M4 Max, для десктопа з обмеженим бюджетом — i3 14100.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має в 2.6 рази вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (23841 проти 9112), що робить його набагато кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність M4 Max на 58% вища за Geekbench 6 (3996 проти 2514), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Intel Core i3 14100 має інтегровану графіку UHD 730, тоді як M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, що дає перевагу в графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • M4 Max побудований на ARM-архітектурі та споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як i3 14100 — десктопний процесор із тепловиділенням 60 Вт.
  • Ціна: Intel Core i3 14100 належить до бюджетного сегмента, тоді як Apple M4 Max встановлюється в дорогі професійні ноутбуки MacBook Pro.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 9112 23841

GeekBench v6

File compression 951.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 53.9 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 218.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 247.3 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 245.9 pages/sec Немає даних
Background blur 45.7 images/sec Немає даних
Photo processing 106.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2514 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 9300 23275

PassMark

Integer math 45.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 35.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 58M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 16.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 8.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 175.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1014 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3743 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 15050 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i3-14100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 8 10
Частота 3.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 48 256
ROPs 24 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,58 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 14100 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 14100 чи Apple M4 Max?

Для ігор на десктопі Intel Core i3 14100 може бути кращим вибором завдяки сумісності з дискретними відеокартами та більшій кількості оптимізованих ігор під x86. Однак M4 Max має потужне інтегроване GPU, що дозволяє грати в багато сучасних ігор на ноутбуці без окремої відеокарти.

Чи варто використовувати Intel Core i3 14100 для відеомонтажу?

Так, але лише для легкого відеомонтажу. Для серйозної роботи з 4K-відео або складними ефектами краще обрати Apple M4 Max, який має значно вищу багатопотокову продуктивність і апаратне прискорення.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати десктопний Intel i3 14100 з мобільним Apple M4 Max?

Так, порівняння має сенс, оскільки обидва процесори використовуються в різних сценаріях, але M4 Max демонструє значно вищу продуктивність у бенчмарках, незважаючи на менше енергоспоживання.

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

Apple M4 Max значно швидший у компіляції завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Clang compilation: 53.9 Klines/sec у i3 проти приблизно 100+ Klines/sec у M4 Max). Для великих проектів M4 Max буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.