Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 14100 vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 14100 та Apple M4 Pro (12-Core) — це два процесори з різних архітектурних світів. Перший представляє доступне рішення для масових ПК, другий — потужний чип для професійних завдань у Mac. Порівняйте їх за ключовими параметрами: від однопотокової швидкості до багатоядерної продуктивності та енергоефективності, щоб зрозуміти, який варіант відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i3 14100 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 19691 проти 9112) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6: 3846 проти 2514). Він також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Однак Intel Core i3 14100 — це бюджетний варіант для простих завдань, тоді як M4 Pro орієнтований на професійну роботу з відео, кодом та 3D.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має майже вдвічі вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (19691 проти 9112).
  • Однопотокова швидкість M4 Pro на 53% вища за Geekbench 6 (3846 проти 2514).
  • M4 Pro значно швидший у компіляції Clang (162.6 Klines/sec проти 53.9 Klines/sec) та обробці PDF (506.6 Mpixels/sec проти 247.3 Mpixels/sec).
  • Інтегрована графіка M4 Pro оцінюється в 63 бали проти 29 у i3-14100, що робить її придатною для легкого редагування відео.
  • Intel Core i3 14100 вийшов у січні 2024 року, тоді як M4 Pro — у жовтні 2024, що відображає різницю в поколіннях та архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 9112 19691

GeekBench v6

File compression 951.7 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 53.9 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.5 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 247.3 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 245.9 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 45.7 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 106.1 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2514 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 9300 20093

PassMark

Integer math 45.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 35.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 58M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 16.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 8.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 175.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1014 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3743 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 15050 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i3-14100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 3.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 2048
TMUs 48 128
ROPs 24 64
Обчислювальні блоки 24 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 0,58 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 14100 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 14100 чи Apple M4 Pro?

Intel Core i3 14100 може бути кращим для ігор на Windows через сумісність, але M4 Pro має потужнішу графіку. Однак для серйозних ігор краще окрема відеокарта.

Чи підходить Apple M4 Pro для відеомонтажу?

Так, M4 Pro з високою багатоядерною продуктивністю (19691 бал у Cinebench) та інтегрованою графікою чудово справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 14100 з Apple M4 Pro для роботи з кодом?

M4 Pro значно швидший у компіляції (162.6 Klines/sec проти 53.9 Klines/sec), тому краще підходить для розробки, тоді як i3-14100 — для простих завдань.

Який процесор обрати для повсякденних завдань?

Для офісних програм, веб-серфінгу та легких мультимедіа обидва підходять, але M4 Pro забезпечує більший запас продуктивності на майбутнє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.