Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 14100 vs Intel Core i7 10700F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 14100 (2024) та Intel Core i7 10700F (2020) — це два процесори різних поколінь, які часто опиняються в одній ціновій ніші на вторинному ринку. Незважаючи на молодший статус, i3-14100 демонструє вищу однопотокову продуктивність і значно кращу енергоефективність, тоді як i7-10700F виграє в багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам і 16 потокам. У цьому порівнянні ми розберемо, який процесор краще впорається з іграми, рендерингом, компіляцією та повсякденними завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i3 14100 — чудовий вибір для ігрових збірок і повсякденних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності, новітній архітектурі та значно кращій енергоефективності. Він випереджає i7-10700F в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2514 vs 1664) і пропонує сучасніший набір інструкцій. Однак, якщо ваш пріоритет — багатопотокові робочі навантаження, такі як рендеринг, компіляція або відеомонтаж, i7-10700F з 8 ядрами і 16 потоками забезпечує вищу продуктивність у Cinebench R23 багатоядерному (12250 vs 9112) та Passmark багатоядерному (16414 vs 15050).

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: i3-14100 значно швидший завдяки новішій архітектурі Raptor Lake Refresh — Geekbench 6 одноядерний 2514 проти 1664 у i7-10700F.
  • Багатопотокова продуктивність: i7-10700F має більше ядер (8 проти 4) і потоків (16 проти 8), тому він виграє в багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний 12250 проти 9112.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i3-14100 споживає менше енергії завдяки техпроцесу Intel 7, що робить його холоднішим.
  • Інтегрована графіка: i3-14100 має вбудоване відеоядро UHD Graphics 730 (29 балів), тоді як i7-10700F не має інтегрованої графіки (26 балів) — для нього обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Продуктивність у компіляції: i7-10700F помітно швидший у Clang compilation (74.1 Klines/sec проти 53.9), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 1255
Cinebench R23 (багатоядерний) 9112 12250

GeekBench v6

File compression 951.7 MB/sec 539.6 MB/sec
Clang compilation 53.9 Klines/sec 74.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.5 pages/sec 154.2 pages/sec
PDF Renderer 247.3 Mpixels/sec 221 Mpixels/sec
Text processing 245.9 pages/sec 178.8 pages/sec
Background blur 45.7 images/sec 40.9 images/sec
Photo processing 106.1 images/sec 57.2 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 14.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2514 1664
Geekbench 6 (багатоядерний) 9300 7990

PassMark

Integer math 45.1 GOps/sec 62.5 GOps/sec
Floating point math 35.1 GOps/sec 38.6 GOps/sec
Find prime numbers 58M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 8.8 GBytes/sec 5.6 GBytes/sec
Data compression 175.1 MBytes/sec 254.8 MBytes/sec
Physics 1014 Frames/sec 809 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 16.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3743 2877
Passmark CPU (багатоядерний) 15050 16414

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 9 січня 2024 1 травня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Comet Lake
Номер моделі i3-14100 i7-10700F
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 29x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,58 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 45.8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 14100 Сайт Intel Core i7 10700F
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3-14100 чи i7-10700F?

Для ігор краще підійде Intel Core i3 14100 завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Сучасні ігри чутливі до частоти одного ядра, і i3-14100 випереджає i7-10700F у Geekbench 6 одноядерному на 51%.

Чи варто купувати i7-10700F у 2025 році?

Так, якщо ви працюєте з багатопотоковими завданнями — рендеринг, відеомонтаж, компіляція. 8 ядер і 16 потоків дають перевагу в Cinebench R23 багатоядерному (12250 проти 9112). Однак для ігор краще розглянути i3-14100.

Чи потрібна дискретна відеокарта для i3-14100?

Ні, i3-14100 має інтегровану графіку UHD Graphics 730, тому комп'ютер може працювати без дискретної відеокарти для офісних завдань та перегляду відео. Для ігор відеокарта все ж знадобиться.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але i3-14100 споживає менше енергії завдяки новішому техпроцесу (Intel 7). Це означає менше нагрівання та нижчі вимоги до охолодження.

Який процесор краще для роботи з PDF та текстовими документами?

Intel Core i3 14100 швидше обробляє текстові документи (245.9 стор./сек проти 178.8) та PDF (247.3 Mpixels/сек проти 221). Для офісних завдань i3-14100 буде комфортнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.