Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 14100F vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 14100F та Apple M3 — два процесори, що представляють різні архітектури та сфери застосування. Перший створений для бюджетних ігрових ПК на x86, другий — флагманський ARM-чіп для MacBook. Незважаючи на різний підхід, обидва демонструють високу енергоефективність та гідну продуктивність у своїх сегментах. Розглянемо їхні характеристики, результати тестів та ключові відмінності.

Короткий висновок. Apple M3 випереджає Intel Core i3 14100F за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність вища на ~16%, багатопотокова — на ~19%, а в Geekbench 6 розрив сягає 24% в одноядерному режимі. Водночас i3 14100F залишається кращим вибором для ігор на ПК завдяки сумісності з дискретною графікою та ширшій екосистемі x86. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і продуктивність у Mac — обирайте M3. Для ігрового ПК з обмеженим бюджетом — i3 14100F.

Основні відмінності

  • Apple M3 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 3009 проти 2429 у i3 14100F, що на 24% більше.
  • Багатопотокова продуктивність M3 також краща: Cinebench R23 (багатоядерний) — 10454 проти 8794, різниця ~19%.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється максимально (100 балів), але M3 споживає значно менше завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • i3 14100F не має інтегрованої графіки (потрібна дискретна відеокарта), тоді як M3 має потужне інтегроване графічне ядро, що підходить для легких ігор та роботи з графікою.
  • У тестах компресії файлів M3 значно швидший: 1260 MB/s проти 882 MB/s, а також випереджає в компіляції Clang (94.7 Klines/s проти 50.7).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1740 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 8794 10454

GeekBench v6

File compression 882 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 50.7 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.1 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 238.3 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 240.2 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 44.9 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 98.5 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 11.9 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2429 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 8880 11815

PassMark

Integer math 45.1 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 35.3 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 16.7M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 8.9 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 176.6 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 1078 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3773 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 15278 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M3
Номер моделі i3-14100F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 3.5 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 14100F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M3 GPU
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1280
TMUs Немає даних 80
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 160
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,1 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 14100F чи Apple M3?

Intel Core i3 14100F кращий для ігор, оскільки він сумісний з потужними дискретними відеокартами та має ширшу підтримку ігор на x86. Apple M3 обмежений екосистемою Mac і не підходить для сучасних AAA-ігор.

Чи варто обирати Apple M3 для роботи з відео та фото?

Так, Apple M3 чудово підходить для відеомонтажу та фотообробки завдяки високій однопотоковій продуктивності та потужному інтегрованому графічному ядру. У тестах Photo processing M3 набирає 114.8 images/s проти 98.5 у i3.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M3 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки i3 14100F продається окремо для ПК, а M3 вбудований у MacBook. Зазвичай i3 14100F значно дешевший, але потребує додаткових компонентів (материнська плата, відеокарта).

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M3 випереджає i3 14100F у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 10454 проти 8794), тому краще справляється з одночасним запуском кількох ресурсомістких додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.