Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 8100 vs AMD Ryzen 3 2200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 8100 та AMD Ryzen 3 2200G — це два популярні бюджетні процесори, які часто порівнюють при збірці недорогого ПК. Обидві моделі мають 4 ядра та 4 потоки, але відрізняються архітектурою, частотами та вбудованою графікою. Core i3 8100 вийшов у 2017 році, тоді як Ryzen 3 2200G дебютував на початку 2018-го. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють близьку загальну продуктивність, але з різними акцентами. Intel Core i3 8100 виграє в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 1240 проти 1083) та має кращу енергоефективність (100 балів). AMD Ryzen 3 2200G, своєю чергою, пропонує кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (6756 проти 6100) та швидше стискає файли (344.7 MB/s). Якщо вам потрібна стабільна робота в офісних програмах та легких іграх, обидва варіанти підійдуть, але Core i3 8100 кращий для однопотокових сценаріїв, а Ryzen 3 2200G — для багатозадачності.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i3 8100 має вищий результат у Geekbench 6 (1240 проти 1083) та Passmark (2215 проти 2049), що робить його кращим для завдань, які залежать від одного ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 3 2200G випереджає в Passmark (6756 проти 6100) та швидше стискає файли (344.7 MB/s проти 296.5 MB/s), що вказує на кращу роботу в багатозадачному режимі.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i3 8100 споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки оптимізованій 14-нм архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 2200G має потужнішу вбудовану графіку Radeon Vega 8, що дає змогу запускати більше ігор без дискретної відеокарти, хоча загальний бал інтегрованої графіки вищий у Intel (18 проти 16).
  • Ціна та дата виходу: Intel Core i3 8100 вийшов раніше (жовтень 2017) і часто коштує дешевше на вторинному ринку, тоді як AMD Ryzen 3 2200G (лютий 2018) пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності для бюджетних збірок.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 936 942
Cinebench R23 (багатоядерний) 3607 3587

GeekBench v6

File compression 296.5 MB/sec 344.7 MB/sec
Clang compilation 25.4 Klines/sec 19.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 75.4 pages/sec 73.8 pages/sec
PDF Renderer 112.9 Mpixels/sec 101.6 Mpixels/sec
Text processing 125.7 pages/sec 90.3 pages/sec
Background blur 25.6 images/sec 15.2 images/sec
Photo processing 34 images/sec 31.2 images/sec
Ray tracing 4.46 Mpixels/sec 4.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 3692 3101

PassMark

Integer math 16.2 GOps/sec 19.4 GOps/sec
Floating point math 13.8 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 10.2M Strings/sec 10.1M Strings/sec
Data encryption 1.8 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 83.4 MBytes/sec 82.6 MBytes/sec
Physics 466 Frames/sec 394 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 4.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2215 2049
Passmark CPU (багатоядерний) 6100 6756

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 5 жовтня 2017 12 лютого 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen (Raven Ridge)
Номер моделі i3-8100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3.6 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Vega 8
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 8100 Сайт AMD Ryzen 3 2200G
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 8100 чи AMD Ryzen 3 2200G?

Для ігор з дискретною відеокартою Intel Core i3 8100 забезпечує вищу однопотокову продуктивність. Однак AMD Ryzen 3 2200G має потужнішу вбудовану графіку, що дозволяє грати в легкі ігри без окремої відеокарти.

Чи підходить Intel Core i3 8100 для робочих завдань?

Так, він добре справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та текстовими редакторами завдяки високій однопотоковій продуктивності. Для важкого рендерингу краще обрати багатоядерні моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i3 8100 зазвичай споживає менше енергії (TDP 65 Вт) у порівнянні з Ryzen 3 2200G (TDP 65 Вт, але з вищим реальним споживанням під навантаженням).

Чи варто купувати AMD Ryzen 3 2200G у 2025 році?

Це бюджетний варіант для збірки ПК з інтегрованою графікою, але він вже застарів. Якщо ви плануєте використовувати дискретну відеокарту, краще розглянути новіші моделі на кшталт Ryzen 5 5600G.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 3 2200G показує вищі результати в багатопотокових тестах, таких як Passmark (6756 проти 6100), завдяки кращій архітектурі Zen. Це робить його кращим вибором для багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.