Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 8100 vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 8100 та AMD Ryzen 9 7950X3D — це процесори з різних епох та цінових категорій. Перший вийшов у 2017 році як бюджетне рішення для офісних та домашніх ПК, другий — флагманська модель 2023 року з технологією 3D V-Cache, орієнтована на ігри та професійні завдання. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Intel Core i3 8100 за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 10 разів вищий, а Geekbench 6 — у 5,4 раза. Ryzen 9 має 16 ядер і 32 потоки проти 4 ядер і 4 потоків у i3, а також набагато більший кеш L3 (128 МБ проти 6 МБ). Однак Core i3 8100 споживає всього 65 Вт TDP, тоді як Ryzen 9 — 120 Вт. Якщо вам потрібен процесор для простих завдань і бюджетної збірки, i3 8100 все ще актуальний, але для сучасних ігор, рендерингу та важких обчислень 7950X3D — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i3 8100 має 4 ядра / 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 7950X3D — 16 ядер / 32 потоки, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Тактова частота: базова частота i3 8100 становить 3.6 ГГц, а Ryzen 9 7950X3D — 4.2 ГГц з можливістю підвищення до 5.7 ГГц, що забезпечує кращу однопотокову продуктивність.
  • Кеш-пам'ять: об'єм кешу L3 у Ryzen 9 7950X3D (128 МБ) у понад 20 разів більший, ніж у Core i3 8100 (6 МБ), що критично для ігор та обробки даних.
  • Енергоспоживання: TDP Intel Core i3 8100 становить 65 Вт, а AMD Ryzen 9 7950X3D — 120 Вт, тому молодша модель енергоефективніша, але поступається в продуктивності.
  • Результати бенчмарків: у багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 9 набирає 36291 бал проти 3607 у i3 8100, а в Passmark багатоядерний показник — 62502 проти 6100.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 936 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 3607 36291

GeekBench v6

File compression 296.5 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 25.4 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 75.4 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 112.9 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 125.7 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 25.6 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 34 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 4.46 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 3692 19920

PassMark

Integer math 16.2 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 13.8 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 10.2M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 1.8 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 83.4 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 466 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2215 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 6100 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 5 жовтня 2017 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-8100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 3.6 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 4 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1151 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 8100 Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно потужніший завдяки 16 ядрам, високим частотам і великому кешу L3. Він забезпечує високий FPS у сучасних іграх, тоді як Intel Core i3 8100 підійде лише для старих або нетребувальних проєктів.

Чи варто купувати Intel Core i3 8100 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для офісних завдань, веб-серфінгу або мультимедіа. Для ігор або роботи з відео він уже застарів — краще звернути увагу на сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 8100 споживає всього 65 Вт, що робить його ідеальним для енергоощадних збірок. AMD Ryzen 9 7950X3D має TDP 120 Вт, але забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають вбудоване графічне ядро: Intel UHD Graphics 630 у Core i3 8100 та AMD Radeon Graphics у Ryzen 9 7950X3D. Однак для ігор вони не призначені — потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор краще для рендерингу та монтажу відео?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно швидший завдяки 16 ядрам і 32 потокам. У багатоядерних завданнях він випереджає Core i3 8100 у 5-10 разів, що робить його ідеальним для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.