Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 8100 vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 8100 та Apple M1 – це протистояння двох епох: класичний чотириядерний процесор від Intel, випущений у 2017 році, та революційний ARM-чіп Apple, який з’явився наприкінці 2020 року. Незважаючи на різну архітектуру, обидва CPU використовуються в компактних системах – від бюджетних ПК до MacBook і Mac mini. Ми проаналізували синтетичні тести та реальні сценарії, щоб визначити, який процесор краще справляється з повсякденними завданнями, творчою роботою та енергоспоживанням.

Короткий висновок. Apple M1 значно випереджає Intel Core i3 8100 за більшістю показників. У Geekbench 6 M1 має майже вдвічі вищий одноядерний результат (2383 проти 1240) та більш ніж удвічі кращий багатоядерний (8765 проти 3692). У Cinebench R23 перевага M1 ще більша: 1514 проти 936 в одноядерному та 7800 проти 3607 у багатоядерному тесті. В реальних задачах, як-от стиснення файлів (936 MB/s проти 296 MB/s) або компіляція коду (71.3 Klines/s проти 25.4 Klines/s), M1 також демонструє суттєво вищу швидкість. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що робить M1 ідеальним вибором для автономних пристроїв, тоді як i3-8100 залишається актуальним лише для вузьких бюджетних збірок.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 набирає 61 бал проти 35 у Intel Core i3 8100, що забезпечує помітно швидшу роботу в більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: M1 має 19 балів проти 8, що дає перевагу в ресурсомістких завданнях, як-от відеомонтаж або компіляція.
  • Інтегрована графіка: M1 отримує 29 балів проти 18, що робить його кращим для легких ігор та обробки зображень без дискретної відеокарти.
  • Реальна швидкість: у тесті стиснення файлів M1 показує 936 MB/s, тоді як i3-8100 – лише 296 MB/s; у рендерингу PDF M1 також удвічі швидший.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100, але M1 досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 936 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 3607 7800

GeekBench v6

File compression 296.5 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 25.4 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 75.4 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 112.9 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 125.7 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 25.6 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 34 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 4.46 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 3692 8765

PassMark

Integer math 16.2 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 13.8 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 10.2M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 1.8 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 83.4 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 466 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2215 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 6100 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 5 жовтня 2017 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M1
Номер моделі i3-8100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 28x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 GPU
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 8100 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 8100 чи Apple M1?

Apple M1 має кращу інтегровану графіку (29 балів проти 18), тому він забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх. Однак для сучасних AAA-ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i3 8100 у 2024 році?

Intel Core i3 8100 все ще підходить для базових офісних завдань та веб-серфінгу, але його продуктивність значно поступається Apple M1. Якщо ви збираєте бюджетний ПК, i3-8100 може бути варіантом, але для ноутбуків M1 набагато вигідніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M1 досягає цього при значно вищій продуктивності. На практиці M1 споживає менше енергії під навантаженням, що подовжує час автономної роботи в MacBook.

Чи підходить Apple M1 для відеомонтажу?

Так, Apple M1 чудово справляється з відеомонтажем завдяки високій багатопотоковій продуктивності (19 балів) та інтегрованій графіці (29 балів). Він значно швидший за Intel Core i3 8100 у таких задачах, як рендеринг та експорт відео.

Який процесор кращий для роботи з кодом та компіляції?

Apple M1 значно випереджає Intel Core i3 8100 у компіляції коду: 71.3 Klines/s проти 25.4 Klines/s. M1 також швидше обробляє текстові файли та веб-сторінки, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.