Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 8100 vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 8100 та Apple M3 — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2017 році і був популярним вибором для бюджетних ПК, тоді як M3, представлений у 2023 році, є флагманським чипом Apple для Mac. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU заслуговують на увагу: i3-8100 досі можна зустріти в старих збірках, а M3 задає нові стандарти продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M3 значно випереджає Intel Core i3 8100 за всіма показниками продуктивності: однопотокові та багатопотокові тести (Geekbench 6, Cinebench R23) демонструють перевагу в 2-3 рази. M3 також має набагато потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим для творчих завдань та сучасних ігор. Однак i3-8100 залишається актуальним для базових офісних завдань і старих ігор, особливо якщо ви збираєте бюджетний ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність та енергоефективність — обирайте M3.

Основні відмінності

  • Apple M3 має в 2 рази вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3009 проти 1240) та в 3 рази вищу багатопотокову (11815 проти 3692).
  • У Cinebench R23 M3 набирає 10454 бали в багатоядерному тесті, тоді як i3-8100 — лише 3607, що свідчить про значно кращу роботу з важкими завданнями.
  • Інтегрована графіка M3 (10 ядер GPU) значно потужніша: обробка фото (114,8 зображ./сек) та трасування променів (12,9 Mpixels/сек) проти 34 та 4,46 відповідно у i3-8100.
  • Apple M3 використовує архітектуру ARM, що забезпечує вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але M3 досягає цього на набагато вищій продуктивності).
  • Intel Core i3 8100 вийшов у 2017 році, тоді як M3 — у 2023, що пояснює значний розрив у технологіях та можливостях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 936 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 3607 10454

GeekBench v6

File compression 296.5 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 25.4 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 75.4 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 112.9 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 125.7 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 25.6 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 34 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 4.46 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 3692 11815

PassMark

Integer math 16.2 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 13.8 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 10.2M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 1.8 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 83.4 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 466 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2215 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 6100 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 5 жовтня 2017 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M3
Номер моделі i3-8100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3.6 ГГц 4,05 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 28x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 20 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M3 GPU
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 1280
TMUs 24 80
ROPs 3 40
Обчислювальні блоки 24 160
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 8100 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 8100 чи Apple M3?

Apple M3 значно краще завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій продуктивності CPU. i3-8100 підійде лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 8100 у 2024 році?

Тільки для бюджетних збірок або офісних завдань. Для сучасних програм та ігор краще обрати новіший процесор, наприклад Apple M3.

Який процесор енергоефективніший: i3-8100 чи M3?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але M3 досягає цього на набагато вищій продуктивності, тому він ефективніший у реальному використанні.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 8100 з Apple M3?

Так, це порівняння показує, наскільки прогресували процесори за 6 років. M3 значно потужніший, але i3-8100 досі може бути корисним для простих завдань.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M3 забезпечує значно вищу продуктивність у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 10454 проти 3607), тому він краще підходить для відеомонтажу та рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.