Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 8100 vs Intel Core i9 13900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 8100 та Intel Core i9 13900HX – це протистояння двох процесорів різних поколінь та класів. i3-8100 – це бюджетний чотириядерник 2017 року для настільних ПК, тоді як i9-13900HX – флагманський мобільний чип 2023 року з 24 ядрами. У цьому огляді ми порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність в бенчмарках, енергоефективність, багатопотокові можливості та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HX значно перевершує i3-8100 за продуктивністю: у багатоядерному тесті Cinebench R23 він набирає 28826 балів проти 3607, що майже у 8 разів більше. У Geekbench 6 різниця ще помітніша: 16919 проти 3692 балів. i9-13900HX також виграє в одноядерній швидкості (2088 проти 936) та у всіх реальних завданнях – від компіляції до обробки фото. Однак i3-8100 споживає значно менше енергії, що робить його вигідним для офісних ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, рендерингу або відеомонтажу – вибір очевидний на користь i9-13900HX.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i9-13900HX у 8 разів швидший у Cinebench R23 (28826 проти 3607 балів), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: i9-13900HX на 123% швидший у Geekbench 6 Single-Core (2865 проти 1240), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка: i9-13900HX має значно потужніше вбудоване відео (57 балів проти 18), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної карти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i3-8100 споживає набагато менше енергії завдяки простішій архітектурі.
  • Дата виходу та покоління: i3-8100 (2017) базується на Coffee Lake, тоді як i9-13900HX (2023) – на Raptor Lake, що забезпечує новіші технології та підтримку сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 936 2088
Cinebench R23 (багатоядерний) 3607 28826

GeekBench v6

File compression 296.5 MB/sec 1330 MB/sec
Clang compilation 25.4 Klines/sec 167.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 75.4 pages/sec 411.6 pages/sec
PDF Renderer 112.9 Mpixels/sec 473.4 Mpixels/sec
Text processing 125.7 pages/sec 281.2 pages/sec
Background blur 25.6 images/sec 54.2 images/sec
Photo processing 34 images/sec 129.9 images/sec
Ray tracing 4.46 Mpixels/sec 35.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2865
Geekbench 6 (багатоядерний) 3692 16919

PassMark

Integer math 16.2 GOps/sec 160.1 GOps/sec
Floating point math 13.8 GOps/sec 113 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 196M Primes/sec
Random string sorting 10.2M Strings/sec 60.7M Strings/sec
Data encryption 1.8 GBytes/sec 33.1 GBytes/sec
Data compression 83.4 MBytes/sec 545 MBytes/sec
Physics 466 Frames/sec 2721 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 31.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2215 4121
Passmark CPU (багатоядерний) 6100 44113

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 5 жовтня 2017 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Raptor Lake
Номер моделі i3-8100 i9-13900HX
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.6 ГГц 2.2 ГГц
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 4 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 22x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Ядер Немає даних 16
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-55 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 32
TGP 15 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,84 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 8100 Сайт Intel Core i9 13900HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i3-8100 чи i9-13900HX?

i9-13900HX значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (2088 проти 936 балів у Cinebench) та більшій кількості ядер. Він забезпечує вищі FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати i3-8100 у 2024 році?

i3-8100 підійде для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео, але для ігор або роботи з важкими програмами його продуктивність недостатня. Краще звернути увагу на новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i3-8100 споживає менше енергії завдяки простішій архітектурі. i9-13900HX потужніший, але й вимогливіший до охолодження.

Чи підходить i9-13900HX для відеомонтажу?

Так, i9-13900HX чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (28826 балів у Cinebench R23) та потужній інтегрованій графіці.

Який процесор кращий для компіляції коду?

i9-13900HX значно швидший у компіляції: 167.1 Klines/sec проти 25.4 Klines/sec у i3-8100. Це робить його ідеальним вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.