Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 9100F vs Intel Processor U300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 9100F, випущений у 2019 році, та Intel Processor U300, представлений у 2023 році, — це два процесори різних поколінь. Перший — це 4-ядерний чип без вбудованої графіки, орієнтований на бюджетні ігрові збірки. Другий — гібридний процесор для ноутбуків, що поєднує продуктивні та енергоефективні ядра. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Processor U300 випереджає Core i3 9100F в одно- та багатопотокових тестах (Geekbench 6: 2158 vs 1422 та 5096 vs 4012 відповідно), демонструючи кращу однопотокову продуктивність завдяки новішій архітектурі. Він також має вбудовану графіку, що робить його більш універсальним для ноутбуків. Однак Core i3 9100F може бути кращим вибором для стаціонарних ПК, де важлива дискретна відеокарта, а його багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 (4155) майже не поступається U300 (4087). Загалом, U300 — сучасніший і продуктивніший варіант для більшості завдань.

Основні відмінності

  • Intel Processor U300 значно перевершує Core i3 9100F в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2158 проти 1422), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Core i3 9100F не має вбудованої графіки, тоді як U300 оснащений інтегрованим GPU, що дозволяє використовувати його в ноутбуках без дискретної відеокарти.
  • У багатопотокових тестах U300 показує кращі результати (Passmark: 8299 проти 6736), хоча в Cinebench R23 вони майже рівні (4087 vs 4155).
  • Intel Processor U300 вийшов у 2023 році, тоді як Core i3 9100F — у 2019, що означає новішу архітектуру та підтримку сучасних технологій.
  • Core i3 9100F має вищу швидкість обробки текстів (139.3 стор/сек) порівняно з U300 (218.5 стор/сек), але U300 лідирує в інших завданнях, як-от стиснення файлів (543.1 MB/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1057 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 4155 4087

GeekBench v6

File compression 328.4 MB/sec 543.1 MB/sec
Clang compilation 27.2 Klines/sec 23.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 88 pages/sec 112.9 pages/sec
PDF Renderer 121.2 Mpixels/sec 147.1 Mpixels/sec
Text processing 139.3 pages/sec 218.5 pages/sec
Background blur 26.7 images/sec 25.5 images/sec
Photo processing 43.1 images/sec 46.3 images/sec
Ray tracing 4.61 Mpixels/sec 7.09 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1422 2158
Geekbench 6 (багатоядерний) 4012 5096

PassMark

Integer math 18.1 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 15.5 GOps/sec 17.7 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 11.4M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 5.8 GBytes/sec
Data compression 92.2 MBytes/sec 90.1 MBytes/sec
Physics 490 Frames/sec 545 Frames/sec
Extended instructions 8B Matrices/sec 4.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2499 3037
Passmark CPU (багатоядерний) 6736 8299

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 квітня 2019 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Raptor Lake
Номер моделі i3-9100F U300
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 4 2
Частота 3.6 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 4 5
Кількість потоків 4 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 12x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 0,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 12-15 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 9100F Сайт Intel Processor U300
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 384
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 12
Обчислювальні блоки Немає даних 48
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,84 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 9100F чи Intel Processor U300?

Intel Processor U300 має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3037 проти 2499), що робить його кращим вибором для ігор. Однак Core i3 9100F може бути дешевшим і підходить для бюджетних збірок із дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i3 9100F для роботи з відео?

Так, але він не має вбудованої графіки, тому для відеомонтажу знадобиться дискретна відеокарта. У багатопотокових завданнях він дещо поступається U300 (Geekbench багатоядерний: 4012 проти 5096).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Processor U300 створений для ноутбуків і споживає менше енергії завдяки гібридній архітектурі, тоді як Core i3 9100F орієнтований на настільні ПК.

Чи варто купувати Intel Core i3 9100F у 2024 році?

Це залежить від бюджету. Якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК і вже маєте дискретну відеокарту, Core i3 9100F може бути вигідним варіантом. Але U300 пропонує кращу продуктивність і новіші технології.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Intel Processor U300 краще справляється з багатозадачністю завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Geekbench 6: 5096 проти 4012) та новішій архітектурі, що дозволяє ефективніше розподіляти навантаження.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.