Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 9100T vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 9100T та AMD Ryzen 7 5800 — це процесори різних поколінь та цінових категорій. Перший вийшов у 2019 році як енергоефективне рішення для офісних ПК та HTPC, тоді як Ryzen 7 5800 (2021) орієнтований на продуктивність у завданнях, що потребують багатоядерної потужності. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто переплачувати за старшу модель або бюджетний i3 закриє ваші потреби.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800 значно перевершує Intel Core i3 9100T у багатопотокових завданнях: його результат у Geekbench 6 (багатоядерний) — 9314 проти 3425, а Passmark (багатоядерний) — 25761 проти 5472. Ryzen також лідирує в однопотоковій продуктивності (2068 vs 1245) та обробці даних (File compression: 1003.9 MB/sec проти 283.5). Однак i3 9100T споживає значно менше енергії (35 Вт TDP) та має інтегровану графіку, що робить його вигідним для базових офісних збірок. Якщо ваш бюджет обмежений і ви не потребуєте високої обчислювальної потужності — i3 9100T буде достатньо. Для ігор, рендерингу та важких програм однозначно краще обрати Ryzen 7 5800.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800 має в 2.7 рази вищий результат Geekbench 6 (багатоядерний) — 9314 проти 3425 у i3 9100T.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800 на 66% швидший в одноядерному тесті Geekbench 6 (2068 vs 1245), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100% рейтинг енергоефективності, але i3 9100T має TDP 35 Вт, тоді як Ryzen 7 5800 — 65 Вт, що робить i3 кращим вибором для малопотужних систем.
  • Інтегрована графіка: i3 9100T оснащений вбудованим графічним ядром Intel UHD 630, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти. Ryzen 7 5800 не має інтегрованої графіки.
  • Ціна та позиціонування: i3 9100T — бюджетний чип для офісних завдань та мультимедіа, тоді як Ryzen 7 5800 — продуктивне рішення для геймінгу та професійної роботи.

GeekBench v6

File compression 283.5 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 22.3 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 108.2 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 124.4 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 17.3 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 35.2 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 4.03 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1245 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 3425 9314

PassMark

Integer math 14.6 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 12.6 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 9M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 1.7 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 73.2 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 393 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2080 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 25761

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 12 січня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i3-9100T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 16
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 34x
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає даних Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 82°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 9100T Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 14065

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 9100T чи AMD Ryzen 7 5800?

AMD Ryzen 7 5800 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2068 проти 1245) та більшій кількості ядер. Для сучасних ігор Ryzen 7 5800 — кращий вибір.

Чи підходить Intel Core i3 9100T для офісних завдань?

Так, i3 9100T чудово впорається з браузером, текстовими редакторами та переглядом відео. Його низьке енергоспоживання (35 Вт) робить його ідеальним для безшумних офісних ПК.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i3 9100T має вбудовану графіку Intel UHD 630 (рейтинг 17%), тоді як AMD Ryzen 7 5800 не має інтегрованої графіки. Для роботи без дискретної відеокарти обирайте i3.

У чому різниця в енергоспоживанні між i3 9100T та Ryzen 7 5800?

TDP i3 9100T становить 35 Вт, що вдвічі менше за 65 Вт у Ryzen 7 5800. Однак обидва мають високий рейтинг енергоефективності (100%).

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 7 5800 значно швидший у багатопотокових завданнях: його результат Cinebench R23 (багатоядерний) — 14065, що в рази перевищує показники i3 9100T. Для професійної роботи обирайте Ryzen.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.