Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 9100T vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 9100T та AMD Ryzen 7 5825U — це два процесори з різних епох та цінових категорій. Перший вийшов у 2019 році як енергоефективний чип для офісних ПК, тоді як другий, представлений у 2022 році, належить до мобільної лінійки Ryzen 7. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють при виборі компактного системного блоку або ноутбука. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та реальному використанні.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5825U значно випереджає Intel Core i3 9100T за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Geekbench 6 вищий у 2 рази, а Passmark — майже в 3,4 рази. Ryzen також пропонує потужнішу інтегровану графіку та свіжішу архітектуру. Однак i3 9100T залишається непоганим вибором для базових офісних завдань завдяки низькому енергоспоживанню та доступній ціні. Якщо вам потрібна багатозадачність, робота з контентом або ігри — вибір очевидний на користь AMD.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5825U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i3 9100T — лише 4 ядра та 4 потоки, що дає суттєву перевагу в багатозадачності.
  • У Geekbench 6 (багатоядерний) Ryzen набирає 7055 балів проти 3425 у i3 — різниця понад 2 рази.
  • Інтегрована графіка AMD Radeon Graphics (Vega 8) значно потужніша за Intel UHD 630: дозволяє комфортно грати в старі та нетребувальні ігри.
  • Ryzen 7 5825U використовує сучасніший техпроцес 7 нм, що забезпечує кращу енергоефективність при вищій продуктивності.
  • У тесті Passmark (багатоядерний) Ryzen 7 5825U досягає 18352 балів, тоді як i3 9100T — лише 5472, що вказує на кардинально різний рівень обчислювальної потужності.

GeekBench v6

File compression 283.5 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 22.3 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 108.2 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 124.4 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 17.3 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 35.2 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 4.03 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1245 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 3425 7055

PassMark

Integer math 14.6 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 12.6 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 9M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 1.7 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 73.2 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 393 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2080 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 18352

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Немає даних
Номер моделі i3-9100T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.1 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 16
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 20x
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає даних Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 15 Вт
Сокет LGA-1151 FP6
Критична температура 82°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 9100T Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 9772

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 9100T чи AMD Ryzen 7 5825U?

AMD Ryzen 7 5825U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon та вищій однопотоковій продуктивності. Він здатний запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i3 9100T підійде лише для дуже старих проектів.

Чи варто купувати Intel Core i3 9100T у 2024 році?

Тільки для базових офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами. Для більш вимогливих сценаріїв (монтаж відео, програмування, ігри) краще обрати сучасніший AMD Ryzen 7 5825U.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100 балів за нашими даними. Однак Ryzen 7 5825U використовує енергію ефективніше завдяки 7-нм техпроцесу, забезпечуючи значно вищу продуктивність на ват.

Яка різниця в продуктивності при роботі з відео та фото?

Ryzen 7 5825U обробляє фото на 32% швидше (46,4 проти 35,2 зображень/сек) та рендерить PDF майже вдвічі швидше. Це робить його кращим вибором для творчих завдань.

Чи можна порівнювати ці процесори, якщо вони для різних платформ?

Так, порівняння має сенс при виборі між десктопним ПК на i3 9100T та ноутбуком на Ryzen 7 5825U. Ryzen забезпечує вищу продуктивність, але i3 може бути дешевшим варіантом для простих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.