Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 9100T vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 9100T (2019) та Apple M4 (10-Core) (2024) – це процесори з різних епох та архітектур. Перший – енергоефективний чип для офісних ПК, другий – потужний ARM-процесор для Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки випереджає сучасний Apple M4 у синтетичних тестах та реальних завданнях, чи варто оновлюватися зі старого Intel.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно перевершує Intel Core i3 9100T за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища втричі (Geekbench 6: 3849 vs 1245), багатопотокова – майже в 4,5 раза (15100 vs 3425). M4 також набагато швидший у компіляції, обробці зображень та трасуванні променів. Обидва чипи мають максимальну оцінку енергоефективності, але M4 пропонує значно вищу потужність на ват. Якщо вам потрібна сучасна продуктивність для роботи або творчості, Apple M4 – очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 набирає 93 бали проти 31 у i3 9100T, що робить його втричі швидшим у більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 має 33 бали проти 10 у i3, а в Geekbench 6 багатоядерний результат M4 (15100) майже в 4,4 раза вищий, ніж у i3 (3425).
  • Інтегрована графіка: Apple M4 (40 балів) значно потужніший за i3 (17 балів), що підтверджується швидкістю обробки фото (141.5 vs 35.2 images/sec) та трасуванням променів (17.8 vs 4.03 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але M4 забезпечує набагато вищу продуктивність при аналогічному або нижчому енергоспоживанні завдяки сучасній 3-нм архітектурі.
  • Рік випуску: Intel Core i3 9100T вийшов у 2019 році, а Apple M4 – у 2024, що пояснює величезний розрив у технологіях та продуктивності.

GeekBench v6

File compression 283.5 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 22.3 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 108.2 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 124.4 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 17.3 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 35.2 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 4.03 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1245 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 3425 15100

PassMark

Integer math 14.6 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 12.6 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 9M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 1.7 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 73.2 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 393 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2080 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 7 травня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i3-9100T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3.1 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 4 10
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,59 ГГц
Множник Немає даних 44x
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає даних Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 22 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 82°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1280
TMUs 24 80
ROPs 3 40
Обчислювальні блоки 24 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 9100T Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 12124

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 9100T чи Apple M4?

Apple M4 значно потужніший завдяки інтегрованій графіці (40 балів проти 17) та вищій однопотоковій швидкості. Однак сумісність ігор залежить від платформи: M4 працює на macOS, де бібліотека ігор менша, ніж на Windows з i3.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i3 9100T на Apple M4?

Так, якщо вам потрібна сучасна продуктивність. M4 у 3-4 рази швидший у бенчмарках, має кращу графіку та енергоефективність. Однак перехід вимагає зміни платформи (Mac замість ПК з Windows).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M4 забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки 3-нм техпроцесу. У реальних завданнях M4 споживає менше енергії для тих самих обчислень.

Чи підходить Intel Core i3 9100T для сучасних завдань?

Частково. Для офісних програм, веб-серфінгу та легкого редагування документів його достатньо. Але для відеомонтажу, 3D-моделювання або компіляції коду він значно поступається Apple M4.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M4 набагато швидший: обробка фото (141.5 images/sec) у 4 рази швидша, ніж у i3 (35.2). Також M4 має вищу швидкість трасування променів (17.8 vs 4.03 Mpixels/sec), що важливо для рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.