Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 9100T vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 9100T — це енергоефективний 4-ядерний процесор для офісних ПК та HTPC, випущений у 2019 році. Натомість Apple M4 Pro (14-Core) — флагманський ARM-чіп 2024 року, який використовується в MacBook Pro та Mac Mini. Він пропонує 14 ядер (10 продуктивних + 4 енергоефективних) та інтегровану графіку нового покоління. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність, енергоефективність та бенчмарки.

Короткий висновок. Intel Core i3 9100T — бюджетне рішення для базових завдань, але Apple M4 Pro (14-Core) перевершує його в усіх аспектах: однопотокова продуктивність вища в 3 рази, багатопотокова — у 6,5 разів (Geekbench 6). M4 Pro також значно швидший у компресії файлів, рендерингу та трасуванні променів. Якщо вам потрібен процесор для ресурсоємних завдань (монтаж, 3D, компіляція) — вибір очевидний. Однак для простого офісу та веб-серфінгу i3 9100T досі актуальний.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має 14 ядер (10+4) проти 4 ядер у Intel Core i3 9100T, що дає величезну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність M4 Pro майже втричі вища: Geekbench 6 одноядерний 3875 проти 1245.
  • Інтегрована графіка M4 Pro значно потужніша (63 бали проти 17), що дозволяє працювати з відео та 3D без дискретної відеокарти.
  • M4 Pro випущений у 2024 році, тоді як i3 9100T — у 2019, що відображається на архітектурі та енергоефективності.
  • У бенчмарках M4 Pro перевершує i3 9100T у 6-8 разів: Cinebench R23 багатоядерний 23433 проти 5472 Passmark.

GeekBench v6

File compression 283.5 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 22.3 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 108.2 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 124.4 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 17.3 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 35.2 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 4.03 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1245 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 3425 22271

PassMark

Integer math 14.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 12.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 24M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 1.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 73.2 MBytes/sec Немає даних
Physics 393 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 6.4B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2080 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i3-9100T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 4 10
Частота 3.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 4 14
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц
Множник Немає даних 45x
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає даних Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 46 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 82°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 2560
TMUs 24 160
ROPs 3 80
Обчислювальні блоки 24 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 9100T Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 23433

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 9100T чи Apple M4 Pro?

Apple M4 Pro значно потужніший завдяки інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Однак ігри на macOS мають обмежену підтримку, тому для Windows-ігор краще обрати Intel.

Чи підходить Intel Core i3 9100T для відеомонтажу?

Лише для базового монтажу HD-відео. Для 4K або складних проєктів краще взяти Apple M4 Pro, який має високу багатопотокову продуктивність та апаратне декодування.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високі показники енергоефективності (100 балів). Але M4 Pro забезпечує значно більшу продуктивність на ват, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 9100T та Apple M4 Pro за ціною?

Ціна i3 9100T значно нижча, але M4 Pro пропонує неперевершену продуктивність для професійних завдань. Вибір залежить від бюджету та потреб.

Який процесор обрати для програмування та компіляції?

Apple M4 Pro значно швидший: Clang compilation 183 Klines/sec проти 22.3 Klines/sec. Для серйозної розробки краще обрати M4 Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.