Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 9100T vs Intel Core i9 12900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 9100T і Intel Core i9 12900HX — два процесори з різних епох і цінових категорій. Перший вийшов у 2019 році як енергоефективне рішення для офісних ПК та HTPC, тоді як другий — це флагманський мобільний CPU 2022 року для потужних ноутбуків. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності та чи варто переплачувати за старшу модель.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900HX значно перевершує i3 9100T за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Geekbench 6 у нього вищий у 4,2 рази, а Passmark — у 6,2 рази. Він також має кращу інтегровану графіку та вищу однопотокову швидкість. Однак i3 9100T виграє в енергоефективності (TDP 35W проти 55W+) і підходить для бюджетних збірок. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор, рендерингу чи роботи з відео — вибір очевидний на користь i9 12900HX.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i9 12900HX набирає 14457 балів у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 3425 у i3 9100T — різниця у 4,2 рази.
  • Однопотокова швидкість: i9 12900HX має 2517 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1245 у i3 9100T, що на 102% більше.
  • Інтегрована графіка: i9 12900HX отримав 45 балів за шкалою інтегрованої графіки проти 17 у i3 9100T, що забезпечує кращу підтримку сучасних ігор.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але i3 9100T споживає значно менше (35W TDP), що робить його ідеальним для тихих і холодних систем.
  • Рік випуску та архітектура: i3 9100T (2019, Coffee Lake) поступається i9 12900HX (2022, Alder Lake) за підтримкою нових технологій, таких як PCIe 5.0 та DDR5.

GeekBench v6

File compression 283.5 MB/sec 1110 MB/sec
Clang compilation 22.3 Klines/sec 121.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 336.5 pages/sec
PDF Renderer 108.2 Mpixels/sec 382.4 Mpixels/sec
Text processing 124.4 pages/sec 254 pages/sec
Background blur 17.3 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 35.2 images/sec 116.9 images/sec
Ray tracing 4.03 Mpixels/sec 29.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1245 2517
Geekbench 6 (багатоядерний) 3425 14457

PassMark

Integer math 14.6 GOps/sec 116.2 GOps/sec
Floating point math 12.6 GOps/sec 86.6 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 135M Primes/sec
Random string sorting 9M Strings/sec 45.1M Strings/sec
Data encryption 1.7 GBytes/sec 23.6 GBytes/sec
Data compression 73.2 MBytes/sec 412.2 MBytes/sec
Physics 393 Frames/sec 2048 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 25B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2080 3836
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 34044

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 квітня 2019 10 травня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Alder Lake
Номер моделі i3-9100T i9-12900HX
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.1 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 4 24
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 23x
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає даних Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 45-55 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1964
Критична температура 82°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 32
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 9100T Сайт Intel Core i9 12900HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1912
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 23150

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i3 9100T чи i9 12900HX?

Intel Core i9 12900HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати i3 9100T у 2024 році?

i3 9100T — застарілий процесор, але він все ще може впоратися з офісними завданнями, переглядом відео та легким серфінгом. Однак для більш вимогливих програм краще обрати новіший CPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i3 9100T споживає всього 35W, тоді як i9 12900HX — до 55W і більше. Для компактних ПК i3 9100T кращий вибір.

Чи можна порівнювати десктопний i3 9100T і мобільний i9 12900HX?

Так, це різні платформи, але порівняння показує, що навіть мобільний i9 12900HX значно перевершує десктопний i3 9100T за продуктивністю, особливо в багатопотокових завданнях.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i9 12900HX набагато кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 23150 проти відсутності даних у i3 9100T). Він значно скоротить час рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.