Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 (2023 рік) та AMD Ryzen 5 2600X (2018 рік) — це процесори з різних епох та цінових сегментів. i3 N300 орієнтований на енергоефективність і базові завдання, тоді як Ryzen 5 2600X створений для продуктивної роботи та ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 2600X значно випереджає Intel Core i3 N300 у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 7523 проти 2546) та однопотокових завданнях (1094 проти 513). Він також показує кращі результати в бенчмарках, як-от Geekbench 6 та Passmark. Однак i3 N300 виділяється вищою енергоефективністю (100 балів) та свіжішим роком випуску. Якщо вам потрібна потужність для роботи або ігор — обирайте Ryzen 5 2600X. Для базових завдань і економії енергії підійде i3 N300.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 2600X майже втричі потужніший за i3 N300 (Cinebench R23: 7523 проти 2546).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 2600X перевершує i3 N300 у Cinebench R23 одноядерному (1094 проти 513) та Geekbench 6 (1272 проти 1190).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але i3 N300 споживає менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N.
  • Бенчмарки: Ryzen 5 2600X лідирує в усіх тестах, зокрема Passmark багатоядерний (13908 проти 8776) та File compression (528.6 MB/s проти 246.5 MB/s).
  • Інтегрована графіка: i3 N300 має нижчий рейтинг інтегрованої графіки (17 проти 21), але обидва не призначені для ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 7523

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 5577

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 36x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 95 Вт
Сокет BGA-1264 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 5 2600X?

AMD Ryzen 5 2600X значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core i3 N300 у 2024 році?

Intel Core i3 N300 підійде для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа завдяки низькому енергоспоживанню. Але для продуктивної роботи або ігор краще обрати потужніший процесор.

У чому перевага AMD Ryzen 5 2600X над Intel Core i3 N300?

Ryzen 5 2600X має значно вищу продуктивність у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 7523 проти 2546) та однопотокових тестах, що робить його кращим вибором для роботи та ігор.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 5 2600X?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i3 N300 споживає менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N, що робить його кращим для економії електрики.

Чи підходить AMD Ryzen 5 2600X для відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 5 2600X добре справляється з відеомонтажем завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 13908). Однак для професійної роботи варто розглянути сучасніші моделі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.