Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 5 6600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 5 6600U — це два процесори, орієнтовані на різні сегменти ринку. Перший вийшов у січні 2023 року та належить до серії Intel N, призначеної для енергоефективних ноутбуків і компактних систем. Другий, представлений у січні 2022 року, є представником лінійки Ryzen 6000U, яка пропонує високу продуктивність для ультрабуків. Ми порівняємо їх за ключовими характеристиками: частотами, кількістю ядер, результатами бенчмарків, енергоспоживанням та інтегрованою графікою.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 6600U значно перевершує Intel Core i3 N300 за продуктивністю в усіх сценаріях. У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen має майже в 4 рази вищий результат (9828 проти 2546), а в одноядерному — втричі (1493 проти 513). Показники Geekbench 6 також підтверджують перевагу: 1947 проти 1190 (одноядерний) та 7212 проти 3216 (багатоядерний). Ryzen 5 6600U краще справляється з обробкою фото, відео, компіляцією коду та іграми. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але загальний рейтинг Ryzen (50) вищий, ніж у Intel (38). Якщо вам потрібна максимальна швидкість для роботи та розваг, обирайте AMD.

Основні відмінності

  • Продуктивність: AMD Ryzen 5 6600U має значно вищі показники в одноядерному (55 проти 27 балів) та багатоядерному (17 проти 7 балів) режимах, що робить його набагато швидшим у більшості завдань.
  • Бенчмарки: Ryzen 5 6600U випереджає Core i3 N300 у Cinebench R23 (багатоядерний: 9828 проти 2546), Geekbench 6 (багатоядерний: 7212 проти 3216) та Passmark CPU (16545 проти 8776).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 6600U має кращу інтегровану графіку (27 балів проти 17), що забезпечує вищу продуктивність у візуальних завданнях та іграх.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.
  • Дата виходу: Intel Core i3 N300 вийшов у січні 2023 року, тоді як AMD Ryzen 5 6600U — на рік раніше, у січні 2022 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 9828

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 837.1 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 52.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 169.3 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 219.6 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 198.7 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 73.2 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1947
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 7212

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 60.6 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 32.8 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 20.2M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 191.4 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 837 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 3173
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 16545

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 660M

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 29x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 15-28 Вт
Сокет BGA-1264 FP7
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) AMD Radeon 660M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 256 384
TMUs 16 24
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 6
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 5 6600U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 5 6600U?

AMD Ryzen 5 6600U значно кращий для ігор завдяки вищій продуктивності інтегрованої графіки (27 проти 17 балів) та потужнішим обчислювальним ядрам.

Чи підходить Intel Core i3 N300 для офісних завдань?

Так, Intel Core i3 N300 впорається з базовими офісними завданнями, веб-серфінгом та переглядом відео, але для складних розрахунків або багатозадачності краще обрати AMD Ryzen 5 6600U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром і підходять для тривалої автономної роботи.

Чи варто купувати Intel Core i3 N300 у 2024 році?

Intel Core i3 N300 може бути виправданим лише для бюджетних пристроїв із мінімальними вимогами. Якщо ваш бюджет дозволяє, краще обрати AMD Ryzen 5 6600U через значно вищу продуктивність.

Який процесор краще підходить для роботи з графікою та відео?

AMD Ryzen 5 6600U набагато кращий для роботи з графікою та відео: його результати у Photo processing (73,2 проти 35,4 зображень/сек) та PDF Renderer (219,6 проти 74,1 Mpixels/сек) значно вищі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.