Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 5 7600 — це два процесори, що вийшли на початку 2023 року, але належать до різних класів. Перший орієнтований на енергоефективні рішення для ноутбуків та компактних систем, тоді як другий — потужний десктопний CPU для продуктивної роботи та ігор. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 значно випереджає Intel Core i3 N300 за багатопотоковою та однопотоковою продуктивністю, що підтверджують бенчмарки: Cinebench R23 (багатоядерний) — 14344 проти 2546, Geekbench 6 (одноядерний) — 2892 проти 1190. Ryzen 5 7600 також має кращу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки даних. Однак Core i3 N300 виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для автономних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор або роботи з важкими додатками, обирайте Ryzen 5 7600. Для базових завдань і тривалої роботи від батареї підійде i3 N300.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7600 має показник Cinebench R23 14344 балів, що майже в 5,6 раза більше, ніж у Intel Core i3 N300 (2546 балів).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600 набирає 1858 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 513 у i3 N300, що свідчить про значно вищу швидкість роботи з одним потоком.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600 отримав 39 балів за інтегровану графіку, тоді як i3 N300 — лише 17, що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100 за енергоефективність, але Core i3 N300 споживає значно менше енергії, що важливо для мобільних пристроїв.
  • Загальний рейтинг: AMD Ryzen 5 7600 набирає 60 балів загального рейтингу, тоді як Intel Core i3 N300 — лише 38, що підкреслює перевагу AMD у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 14344

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 11734

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 38x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1264 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 9 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний 1858 проти 513) та кращій інтегрованій графіці (39 балів проти 17). Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи підходить Intel Core i3 N300 для офісних завдань?

Так, Intel Core i3 N300 чудово впорається з офісними програмами, веб-серфінгом та переглядом відео завдяки енергоефективності. Однак для важливих обчислень або роботи з великими файлами він може бути повільнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але Intel Core i3 N300 споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим вибором для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 5 7600 для відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 5 7600 добре підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (14344 бали в Cinebench R23) та швидкості обробки PDF (305.6 Mpixels/sec) і фото (72.1 images/sec).

Який процесор кращий за співвідношенням ціна/продуктивність?

AMD Ryzen 5 7600 пропонує значно вищу продуктивність за помірну ціну, що робить його вигіднішим для більшості завдань. Intel Core i3 N300 виправданий лише для бюджетних енергоефективних систем.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.