Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 5 7640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 5 7640HS — два процесори 2023 року, що належать до різних сегментів. Перший орієнтований на енергоефективні ноутбуки початкового рівня, другий — на продуктивні ультрабуки та ігрові моделі. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями: від офісної роботи до вимогливих додатків та ігор.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640HS значно випереджає Intel Core i3 N300 за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий майже в 5 разів (13029 проти 2546), а одноядерний — в 3,3 рази (1715 проти 513). Ryzen також має кращу інтегровану графіку (оцінка 36 проти 17) та вищу швидкість у всіх бенчмарках. Однак Core i3 N300 може бути виправданим вибором для бюджетних пристроїв з мінімальним енергоспоживанням, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 7640HS має в 5 разів вищий результат Cinebench R23 (13029 проти 2546), що робить його набагато кращим для багатозадачності та ресурсомістких завдань.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 7640HS перевершує i3 N300 у 3,3 рази в одноядерному тесті Cinebench R23 (1715 проти 513), що важливо для ігор та швидкодії додатків.
  • Інтегрована графіка: Оцінка графіки у Ryzen 5 7640HS більш ніж вдвічі вища (36 проти 17), що забезпечує кращу продуктивність у візуальних завданнях та легких іграх.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, тому в цьому аспекті вони рівні, хоча реальне споживання залежить від навантаження.
  • Загальний рейтинг: AMD Ryzen 5 7640HS отримав 56 балів проти 38 у Intel Core i3 N300, що підтверджує його перевагу в усіх сценаріях використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 13029

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 188.1 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 254.4 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 263.2 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 52.6 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 75.4 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2466
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 10193

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 45.5 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 78M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 30.1M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 272.4 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 1173 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 3633
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 22998

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 43x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1264 FP8
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 5 7640HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 5 7640HS?

AMD Ryzen 5 7640HS значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23 1715 проти 513) та потужнішій інтегрованій графіці. Core i3 N300 підійде лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 N300 у 2025 році?

Intel Core i3 N300 може бути виправданим лише у бюджетних ноутбуках для простих завдань: серфінгу, офісних програм та відео. Для більш вимогливої роботи або ігор краще обрати AMD Ryzen 5 7640HS.

Який процесор енергоефективніший: i3 N300 чи Ryzen 5 7640HS?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Однак у реальних сценаріях Ryzen 5 7640HS споживає більше енергії при високих навантаженнях, але й забезпечує значно вищу продуктивність.

Чи підходить AMD Ryzen 5 7640HS для відеомонтажу?

Так, Ryzen 5 7640HS добре підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 13029) та швидкій роботі з PDF і фото. Core i3 N300 буде значно повільнішим у цих завданнях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 7640HS має кращу інтегровану графіку з оцінкою 36 проти 17 у Intel Core i3 N300. Це означає вищу продуктивність у графічних додатках та можливість комфортної роботи з візуальним контентом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.