Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 5 7640U – це два процесори для мобільних пристроїв, випущені у 2023 році. Перший належить до серії Intel N, орієнтованої на енергоефективність, другий – до лінійки AMD Ryzen 7040U, що пропонує високу продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U значно перевершує Intel Core i3 N300 за більшістю показників продуктивності: однопотокові тести (Cinebench R23) майже втричі вищі, багатопотокові – більш ніж у 4 рази. Ryzen 5 також демонструє кращу інтегровану графіку та швидкість обробки даних. Водночас Core i3 N300 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів), що робить його придатним для бюджетних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність – обирайте Ryzen 5 7640U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7640U має значно вищу однопотокову продуктивність (63 бали проти 27), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen 5 7640U (23 бали) майже втричі вища, ніж у Core i3 N300 (7 балів), завдяки потужнішим ядрам і технології SMT.
  • У тесті Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 5 7640U (11012) більш ніж у 4 рази перевищує показник Core i3 N300 (2546), що критично для ресурсомістких завдань.
  • Інтегрована графіка Ryzen 5 7640U (34 бали) вдвічі потужніша, ніж у Core i3 N300 (17 балів), що забезпечує кращу продуктивність у відеоредагуванні та легких іграх.
  • Core i3 N300 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів), але реальна перевага в автономності залежить від налаштувань ноутбука.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 11012

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 10420

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 35x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1264 FP8
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 5 7640U?

AMD Ryzen 5 7640U значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці (Radeon 760M). Core i3 N300 може впоратися лише з дуже легкими або старими іграми.

Чи підходить Intel Core i3 N300 для офісних завдань?

Так, Core i3 N300 цілком справляється з веб-серфінгом, роботою з документами та відеодзвінками. Його енергоефективність робить його хорошим вибором для бюджетних ноутбуків із тривалим часом роботи.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 7640U має значно вищу багатопотокову продуктивність (23 бали проти 7), що підтверджується тестами Cinebench R23 (11012 проти 2546) та Geekbench 6 (10420 проти 3216).

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 5 7640U?

Якщо вам потрібна висока продуктивність для роботи з відео, програмування або ігор, Ryzen 5 7640U виправдовує свою ціну. Для базових завдань Core i3 N300 буде достатньо і дешевше.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Проте Core i3 N300 споживає менше енергії в реальних сценаріях, що може забезпечити довшу автономність у бюджетних ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.