Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 7 5825U — два процесори для мобільних пристроїв, але вони належать до різних класів. Intel N300 — це енергоефективний чип для базових завдань, тоді як Ryzen 7 5825U — потужний 8-ядерний CPU для продуктивної роботи та ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5825U значно перевершує Intel Core i3 N300 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 9772 проти 2546) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6 одноядерний: 1943 проти 1190). Ryzen 7 також має кращу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки даних. Однак Intel N300 виграє в енергоефективності та підходить для простих офісних завдань і веб-серфінгу. Якщо вам потрібна потужність для роботи, монтажу або ігор — обирайте Ryzen 7 5825U. Для бюджетного ноутбука з базовими функціями — Intel N300.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5825U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i3 N300 — лише 8 ядер без Hyper-Threading, що дає Ryzen 7 значну перевагу в багатозадачності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Ryzen 7 5825U набирає 9772 бали, що майже в 4 рази більше, ніж 2546 у Intel N300.
  • Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen 7 5825U (1943) на 63% вищий, ніж у Intel N300 (1190), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка Ryzen 7 5825U (Radeon Graphics) значно потужніша: у тесті Background blur він обробляє 32.2 зображення/с проти 11.9 у Intel N300.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Intel N300 споживає менше енергії (TDP 7 Вт проти 15 Вт у Ryzen 7), що робить його ідеальним для ультрабюджетних ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 9772

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 7055

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 18352

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 20x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1264 FP6
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 7 5825U?

AMD Ryzen 7 5825U значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon та вищій однопотоковій продуктивності. Intel N300 підходить лише для дуже простих ігор або ретро-проектів.

Чи варто купувати Intel Core i3 N300 у 2025 році?

Intel N300 — це бюджетний енергоефективний процесор для базових завдань: веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео. Якщо вам не потрібна висока продуктивність, він може бути виправданим вибором.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 5825U має значно кращу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний тест він набирає 9772 бали проти 2546 у Intel N300, що робить його в 3.8 рази швидшим.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5825U для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 5825U добре підходить для відеомонтажу завдяки 8 ядрам, високій багатопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці. Він впорається з редагуванням відео 1080p і навіть легким 4K.

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Core i3 N300 споживає менше енергії (TDP 7 Вт) порівняно з AMD Ryzen 7 5825U (TDP 15 Вт), що робить його кращим вибором для ультрабюджетних ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.