Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 7 7700X — це процесори з різних світів: перший створений для енергоефективних ноутбуків і міні-ПК, другий — для потужних настільних систем. Незважаючи на однакову оцінку енергоефективності (100 балів), їхня продуктивність кардинально відрізняється. Ryzen 7 7700X демонструє багаторазову перевагу в однопотокових і багатопотокових завданнях, що робить його вибором для геймерів та професіоналів. Core i3 N300, своєю чергою, підходить для базових завдань та економії енергії.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700X значно перевершує Intel Core i3 N300 у всіх сценаріях, де потрібна обчислювальна потужність: від ігор до рендерингу та компіляції. Його перевага в багатоядерному Cinebench R23 становить майже 8 разів, а в одноядерному — майже 4 рази. Core i3 N300 виправданий лише в ультрабюджетних системах або пасивних охолоджувальних збірках, де пріоритет — мінімальне енергоспоживання. Для більшості користувачів Ryzen 7 7700X є очевидним вибором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 7700X набирає 19872 балів у Cinebench R23, тоді як Core i3 N300 — лише 2546, що в 7,8 раза більше.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 однопотоковий результат Ryzen 7 7700X (2931) майже в 2,5 раза вищий за Core i3 N300 (1190).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7700X має вдвічі вищий показник за шкалою інтегрованої графіки (48 проти 17), що дає змогу запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, що свідчить про однаково високу енергоефективність у своїх класах, хоча абсолютне споживання Ryzen значно вище.
  • Рік випуску та позиціонування: Core i3 N300 вийшов у січні 2023 року як енергоефективне рішення, тоді як Ryzen 7 7700X (вересень 2022) — потужний процесор для настільних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 19872

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 15478

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 36000

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 45x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1264 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 9 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 7700X значно потужніший в одно- та багатоядерних завданнях, тому він забезпечить вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Core i3 N300 не призначений для ігор через низьку продуктивність.

Чи можна використовувати Intel Core i3 N300 для роботи з відео?

Так, але лише для легкого редагування та перегляду. Для серйозного монтажу або рендерингу 4K відео краще обрати Ryzen 7 7700X, який має в 7-8 разів вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор споживає менше електроенергії?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Core i3 N300 споживає значно менше в абсолютних цифрах. Ryzen 7 7700X потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7700X для офісних завдань?

Так, він чудово справляється з офісними програмами, але для простих завдань його потужність надлишкова. Core i3 N300 також впорається з офісними додатками, але повільніше.

Який процесор краще вибрати для збірки бюджетного ПК?

Якщо бюджет обмежений і потрібна лише базова робота, обирайте Intel Core i3 N300. Якщо ви плануєте ігри або роботу з важкими програмами — AMD Ryzen 7 7700X виправдає витрати.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.