Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 7 Pro 5850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 7 Pro 5850U — це два процесори, що належать до різних сегментів. Перший вийшов у 2023 році та орієнтований на бюджетні ноутбуки з акцентом на енергоефективність. Другий, випущений у 2021 році, належить до лінійки Ryzen Pro і пропонує значно вищу обчислювальну потужність. Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 Pro 5850U значно перевершує Intel Core i3 N300 за більшістю показників продуктивності. В одноядерному тесті Cinebench R23 він майже втричі швидший (1403 проти 513), а в багатоядерному — більш ніж утричі (8656 проти 2546). Ryzen також демонструє кращі результати в обробці файлів, рендерингу та компіляції. Водночас Core i3 N300 може бути виправданий у надбюджетних пристроях, де пріоритет — низьке енергоспоживання, а не обчислювальна потужність. Для більшості робочих та ігрових завдань перевага очевидно на боці AMD.

Основні відмінності

  • Продуктивність: AMD Ryzen 7 Pro 5850U має майже втричі вищий одноядерний показник Cinebench R23 (1403 проти 513) та більш ніж утричі вищий багатоядерний (8656 проти 2546).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 Pro 5850U набирає 27 балів за інтегровану графіку проти 17 у Core i3 N300, що дає помітну перевагу в іграх та мультимедіа.
  • Багатопотоковість: Ryzen 7 Pro 5850U значно ефективніше справляється з багатозадачністю та важкими обчисленнями (16 балів проти 7).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але Core i3 N300 споживає менше енергії за рахунок нижчої продуктивності.
  • Бенчмарки: У Geekbench 6 багатоядерний результат Ryzen (7011) удвічі вищий, ніж у Core i3 (3216), а Passmark багатоядерний — майже вдвічі (16951 проти 8776).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1403
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 8656

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 708.5 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 44.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 140.1 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 215.4 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 200.3 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 31.1 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 57 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1958
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 7011

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 35.9 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 13.1 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 201.7 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 743 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 13B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 2986
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 16951

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 19x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1264 FP6
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,3 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 7 Pro 5850U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 7 Pro 5850U?

AMD Ryzen 7 Pro 5850U значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Core i3 N300 підійде лише для дуже легких ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 N300 у 2024 році?

Intel Core i3 N300 — це бюджетне рішення для простих завдань: серфінгу, офісних програм, перегляду відео. Для роботи з важкими додатками або ігор він не підходить.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i3 N300 споживає менше енергії через нижчу продуктивність. Ryzen 7 Pro 5850U забезпечує більше обчислень на ват.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel Core i3 N300 зазвичай встановлюють у дешевші ноутбуки, тоді як AMD Ryzen 7 Pro 5850U — у пристрої середнього та високого рівня. Різниця в продуктивності виправдовує різницю у вартості.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 7 Pro 5850U значно швидше обробляє відео та фото: у тесті Photo processing він показує 57 images/sec проти 35.4 у Core i3 N300, а Ray tracing — 11.9 проти 5.98 Mpixels/sec.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.