Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen 9 7900 — це двобій двох процесорів різних класів. Перший — енергоефективне рішення для офісних та мультимедійних завдань, другий — потужний 12-ядерний CPU для продуктивної роботи та ігор. Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити, який процесор підійде саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно перевершує Intel Core i3 N300 за продуктивністю в усіх бенчмарках: багатоядерний Cinebench R23 у 9,6 разів вищий, а Geekbench 6 — у 5,4 рази. Ryzen 9 7900 — ідеальний вибір для відеомонтажу, 3D-рендерингу та ігор, тоді як Core i3 N300 підійде для базових офісних завдань, веб-серфінгу та медіацентрів завдяки низькому енергоспоживанню. Якщо ваш бюджет обмежений або потреби мінімальні — обирайте i3 N300, але для серйозної роботи та ігор однозначно варто дивитися на Ryzen 9 7900.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 має показник Cinebench R23 (багатоядерний) 24444 проти 2546 у i3 N300, що в 9,6 разів вище.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 набирає 1959 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 513 у i3 N300 — різниця у 3,8 рази.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 отримує 62 бали за цим параметром, тоді як i3 N300 — лише 17, що робить Ryzen значно кращим для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але i3 N300 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для компактних систем.
  • Бенчмарки: Ryzen 9 7900 випереджає i3 N300 у всіх тестах: Geekbench 6 (багатоядерний) 17401 проти 3216, Passmark (багатоядерний) 48844 проти 8776, а швидкість обробки фото — 119,8 зображень/с проти 35,4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 24444

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 17401

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 37x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 12
Потоковий Немає даних 24
Частота Немає даних 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1264 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 9 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Intel Core i3 N300 підійде лише для дуже легких ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 N300 для роботи з відео?

Ні, для відеомонтажу та рендерингу краще обрати AMD Ryzen 9 7900, оскільки він має в 9,6 разів вищу багатоядерну продуктивність, що значно пришвидшує обробку відео.

Який процесор енергоефективніший: i3 N300 чи Ryzen 9 7900?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i3 N300 споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для компактних ПК або систем з пасивним охолодженням.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7900 для офісних завдань?

Так, але це надлишково. Для офісних завдань, веб-серфінгу та текстових редакторів достатньо Intel Core i3 N300, який коштує значно дешевше і споживає менше енергії.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900 має значно кращу інтегровану графіку (62 бали проти 17), що дозволяє комфортно працювати з графікою та переглядати відео високої чіткості без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.