Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs AMD Ryzen AI 9 HX 370

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та AMD Ryzen AI 9 HX 370 — це два процесори, які представляють різні сегменти ринку. Перший вийшов на початку 2023 року і орієнтований на бюджетні пристрої, тоді як другий, випущений у середині 2024 року, належить до преміумкласу. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 370 значно випереджає Intel Core i3 N300 за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести (Cinebench R23) у 4 рази кращі, багатопотокові — майже в 9 разів. Він також демонструє вищу швидкість у роботі з графікою, компіляції коду та обробці зображень. Однак Intel Core i3 N300 може бути цікавим для базових завдань завдяки нижчому енергоспоживанню. Якщо вам потрібна максимальна потужність для роботи чи ігор — обирайте AMD. Для простих офісних сценаріїв Intel буде достатньо.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen AI 9 HX 370 має в 4 рази вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (2035 проти 513), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатоядерна продуктивність AMD у 9 разів вища (23786 проти 2546 у Cinebench R23), що критично для рендерингу, компіляції та багатозадачності.
  • У Geekbench 6 AMD перевершує Intel: 2872 проти 1190 в одноядерному та 15120 проти 3216 у багатоядерному тестах.
  • AMD значно швидше працює з файлами (1250 MB/s проти 246.5 MB/s) та компіляцією коду (125.4 Klines/s проти 16.4 Klines/s).
  • Інтегрована графіка AMD має вищий бал (48 проти 17), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як Intel підходить лише для базових візуальних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 2035
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 23786

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 1250 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 125.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 310.6 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 474.5 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 296.2 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 60.8 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 135 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 30.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2872
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 15120

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 77.5 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 124M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 48.1M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 447.7 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 1872 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 31.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 4012
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 35279

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 890M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 0,8 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 20x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 15-54 Вт
Сокет BGA-1264 FP8
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) AMD Radeon 890M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 40
Обчислювальні блоки 32 16
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 5,94 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 370
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 N300 чи AMD Ryzen AI 9 HX 370?

AMD Ryzen AI 9 HX 370 значно потужніший в одно- та багатопотокових завданнях, а також має кращу інтегровану графіку. Для сучасних ігор обирайте AMD.

Чи підходить Intel Core i3 N300 для роботи з відео та фото?

Так, для базового редагування фото та відео він підійде, але для професійної роботи з 4K-контентом або складними проєктами його продуктивності буде недостатньо.

У чому різниця в енергоефективності між цими моделями?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у розрахунку на виконану роботу.

Який процесор вибрати для офісних завдань і вебсерфінгу?

Для офісних програм, пошти та браузера Intel Core i3 N300 буде цілком достатньо. AMD Ryzen AI 9 HX 370 є надлишковим для таких сценаріїв, але забезпечує запас на майбутнє.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen AI 9 HX 370?

Так, якщо ви працюєте з ресурсомісткими програмами, монтуєте відео, програмуєте або граєте в ігри. Для базових задач Intel Core i3 N300 буде економічно виправданим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.