Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та Apple M3 Max — два абсолютно різні процесори, що належать до різних класів і призначені для різних завдань. Intel Core i3 N300 — це енергоефективний чип для бюджетних ноутбуків, тоді як Apple M3 Max — флагманська система на кристалі для професійної роботи. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно перевершує Intel Core i3 N300 за всіма показниками продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 24020 проти 2546) та роботі з графікою. M3 Max також демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 3227 проти 1190) і значно вищу швидкість обробки даних. Однак Intel Core i3 N300 є більш доступним варіантом для базових завдань, таких як веб-серфінг, офісна робота та перегляд відео. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійних завдань, обирайте M3 Max. Для бюджетних рішень підійде i3 N300.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M3 Max майже в 10 разів швидший у Cinebench R23 (24020 проти 2546) та в 6,5 разів у Geekbench 6 (21167 проти 3216).
  • Однопотокова продуктивність: M3 Max перевершує i3 N300 у 3,8 рази в Geekbench 6 (3227 проти 1190) та у 2,3 рази в Passmark (4783 проти 2082).
  • Інтегрована графіка: M3 Max має значно потужнішу графіку (рейтинг 55 проти 17), що забезпечує кращу продуктивність у рендерингу та іграх.
  • Швидкість обробки даних: M3 Max компілює код у 12 разів швидше (198.5 Klines/sec проти 16.4) та стискає файли майже в 9 разів швидше (2190 MB/sec проти 246.5).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але M3 Max досягає цього на значно вищому рівні продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 24020

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 21167

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі i3-N300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 0,8 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 8x 40x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 12
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 4,05 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 56 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
TMUs 16 320
ROPs 8 160
Обчислювальні блоки 32 640
TGP 45 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M3 Max значно потужніший завдяки інтегрованій графіці (рейтинг 55 проти 17) та вищій продуктивності, що робить його кращим вибором для ігор, хоча обидва не є ігровими рішеннями високого класу.

Чи варто переплачувати за Apple M3 Max?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом, програмуванням або іншими ресурсомісткими завданнями. Для офісних завдань та веб-серфінгу Intel Core i3 N300 буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M3 Max забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Який процесор вийшов пізніше?

Apple M3 Max вийшов у жовтні 2023 року, а Intel Core i3 N300 — у січні 2023 року. M3 Max є новішою моделлю.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel Core i3 N300 зазвичай встановлюється в бюджетні ноутбуки, тоді як Apple M3 Max — у преміальні моделі MacBook Pro, тому різниця у вартості буде значною.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.