Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs Intel Core i5 11400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 і Intel Core i5 11400F — два процесори від Intel, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. i3 N300 — це енергоефективний чип 2023 року для ноутбуків і компактних систем, тоді як i5 11400F — потужний десктопний процесор 2021 року без вбудованої графіки. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та придатність для ігор і робочих завдань.

Короткий висновок. Intel Core i5 11400F значно перевершує i3 N300 у багатопотоковій та однопотоковій продуктивності: його результати в Cinebench R23 (багатоядерний) у 4 рази вищі (10235 проти 2546), а в Geekbench 6 (одноядерний) — майже вдвічі (2072 проти 1190). i5 11400F також лідирує в усіх обчислювальних тестах, включно з компресією файлів і рендерингом. Однак i3 N300 виграє в енергоефективності та має інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для автономних і безшумних систем, тоді як i5 11400F — безкомпромісне рішення для ігор і важких завдань.

Основні відмінності

  • Продуктивність: i5 11400F має в 4 рази вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 10235 проти 2546 у i3 N300, що робить його значно потужнішим для багатозадачності.
  • Інтегрована графіка: i3 N300 оснащений вбудованою графікою, тоді як i5 11400F не має GPU — для нього обов’язкова дискретна відеокарта.
  • Енергоефективність: за шкалою енергоефективності обидва отримали 100 балів, але i3 N300 споживає набагато менше енергії, що ідеально для ноутбуків і міні-ПК.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 (одноядерний) i5 11400F набирає 2072 бали, що на 74% більше, ніж 1190 у i3 N300 — це дає перевагу в іграх і повсякденних завданнях.
  • Рендеринг і обробка: у тесті PDF Renderer i5 11400F обробляє 242 Mpixels/sec проти 74.1 Mpixels/sec у i3 N300, що вказує на значну перевагу в графічних і обчислювальних навантаженнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 10235

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 681.4 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 169.4 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 42.5 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 68.9 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 13.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2072
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 8195

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 34.3 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 24.2M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 10.4 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 210.6 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 846 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 2997
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 17029

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Rocket Lake
Номер моделі i3-N300 i5-11400F
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 26x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1264 LGA-1200
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт Intel Core i5 11400F
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3 N300 чи i5 11400F?

Intel Core i5 11400F значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2072 проти 1190) і потужності багатоядерних ядер. Однак для i5 11400F обов'язкова окрема відеокарта, тоді як i3 N300 може працювати з інтегрованою графікою для простих ігор.

Чи варто використовувати i3 N300 для робочих завдань?

Так, i3 N300 підходить для офісних програм, веб-серфінгу та легких завдань завдяки низькому енергоспоживанню. Але для важких обчислень, рендерингу або компіляції краще обрати i5 11400F, який у тесті Clang compilation показує 59.6 Klines/sec проти 16.4 Klines/sec.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але i3 N300 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків і компактних систем. i5 11400F потребує більше живлення для досягнення високої продуктивності.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але i3 N300 зазвичай дешевший і зустрічається в бюджетних ноутбуках, тоді як i5 11400F — десктопний процесор середнього сегмента. Вибір залежить від потреб: економія енергії або максимальна потужність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

i3 N300 має інтегровану графіку, що дозволяє виводити зображення без дискретної відеокарти. i5 11400F не має вбудованого GPU, тому для роботи з монітором обов'язкова окрема відеокарта. За шкалою інтегрованої графіки i3 N300 отримав 17 балів, i5 11400F — 27.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.