Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs Intel Core i7 10610U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 (2023) та Intel Core i7 10610U (2020) — це два процесори для мобільних пристроїв, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Core i7 10610U належить до лінійки Comet Lake і має вищі частоти, тоді як Core i3 N300 — представник серії Alder Lake-N з акцентом на економію енергії. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 10610U випереджає Core i3 N300 за однопотоковою продуктивністю (43 проти 27 балів) та багатопотоковою (8 проти 7), що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 (одноядерний: 1207 vs 513) та Geekbench 6. Однак Core i3 N300 демонструє кращу енергоефективність (100 балів) і новішу архітектуру. Для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого мультимедіа Core i3 N300 є достатнім і економічним вибором, тоді як Core i7 10610U краще впорається з більш вимогливими додатками, як-от обробка фото чи компіляція коду.

Основні відмінності

  • Core i7 10610U має значно вищу однопотокову продуктивність (43 vs 27 балів), що дає перевагу в швидкодії більшості повсякденних додатків.
  • У багатопотокових тестах Core i7 10610U також попереду (8 vs 7 балів), але різниця менш помітна: Cinebench R23 багатоядерний 4048 vs 2546.
  • Core i3 N300 виграє в енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.
  • У тесті Clang compilation Core i7 10610U має 22.6 Klines/sec проти 16.4 Klines/sec у Core i3 N300, що вказує на кращу продуктивність у завданнях компіляції.
  • Core i3 N300 перевершує Core i7 10610U в тесті HTML5 Browser (124.2 vs 77.7 pages/sec), що свідчить про оптимізацію для веб-завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1207
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 4048

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 241.3 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 22.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 77.7 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 117.2 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 142.7 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 22.7 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 33 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 6.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1412
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 3745

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 24.4 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 11.3M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 84.8 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 505 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 5.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 2257
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 6691

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Comet Lake
Номер моделі i3-N300 i7-10610U
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 8-23x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 0.8-2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1264 BGA-1528
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт Intel Core i7 10610U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для офісних завдань?

Для офісних завдань (текст, таблиці, браузер) обидва підходять, але Core i3 N300 забезпечує кращу енергоефективність і нижче тепловиділення, що важливо для тонких ноутбуків.

Чи підходить Core i3 N300 для ігор?

Core i3 N300 має інтегровану графіку з низькою продуктивністю (17 балів), тому підходить лише для дуже легких або старих ігор. Core i7 10610U трохи кращий (18 балів), але теж не для сучасних ігор.

Який процесор швидше в однопотокових завданнях?

Core i7 10610U значно швидший в однопотокових завданнях завдяки вищій тактовій частоті, що підтверджується результатами Cinebench R23 (1207 vs 513) та Geekbench 6 (1412 vs 1190).

Чи варто вибирати Core i3 N300 замість Core i7 10610U?

Так, якщо пріоритет — енергоефективність і тривалий час роботи від батареї. Core i3 N300 також новіший (2023 рік) і може бути дешевшим, але поступається в продуктивності.

Який процесор краще для редагування фото?

Core i7 10610U трохи кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (43 vs 27), що прискорює роботу в Photoshop. Core i3 N300 демонструє 35.4 images/sec проти 33 images/sec у тесті обробки фото.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.