Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs Intel Core i7 8700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та Intel Core i7 8700 — це два процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за архітектурою та призначенням. i3 N300 (2023 рік) орієнтований на енергоефективні рішення, тоді як i7 8700 (2017 рік) — це потужний 6-ядерний чип для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 8700 значно випереджає Core i3 N300 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 7125 проти 2546) та однопотоковою (1222 проти 513). У Geekbench 6 i7 8700 також демонструє майже вдвічі вищі результати. Однак Core i3 N300 вирізняється сучасною архітектурою та енергоефективністю, що робить його придатним для компактних систем із низьким енергоспоживанням. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи чи ігор — обирайте i7 8700. Для базових завдань і економії енергії підійде i3 N300.

Основні відмінності

  • Продуктивність: i7 8700 має значно вищі показники в усіх бенчмарках — Cinebench R23 (одноядерний) 1222 проти 513, що робить його в 2,4 рази швидшим в однопотокових завданнях.
  • Багатопотоковість: у Geekbench 6 багатоядерний результат i7 8700 (6242) майже вдвічі перевищує показник i3 N300 (3216), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий бал 100 за цим параметром, але i3 N300 споживає значно менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N.
  • Інтегрована графіка: i7 8700 перевершує i3 N300 (22 проти 17 балів), що забезпечує кращу продуктивність у відео та легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску: i3 N300 (2023) новіший за i7 8700 (2017), що дає йому перевагу в підтримці сучасних технологій, але не компенсує різницю в потужності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1222
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 7125

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 440.7 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 49.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 137.6 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 181.5 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 150.9 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 33.3 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 51 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 10.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1455
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 6242

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 44.9 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 27.9 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 24.2M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 4.5 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 188.2 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 2641
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 12836

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 5 жовтня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Coffee Lake
Номер моделі i3-N300 i7-8700
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 32x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1264 LGA-1151
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт Intel Core i7 8700
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 8700 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 2641 проти 2082) та кращій інтегрованій графіці. Для сучасних ігор краще обрати i7 8700.

Чи варто купувати Core i3 N300 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для офісних завдань, веб-серфінгу або компактного ПК. Він споживає мало енергії, але не підходить для важких обчислень.

Який процесор краще для роботи з відео?

Core i7 8700 забезпечує вищу швидкість рендерингу (Ray tracing 10.6 Mpixels/sec проти 5.98) та обробки фото (51 проти 35.4 images/sec), тому він кращий для відеомонтажу.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але i3 N300 споживає значно менше завдяки архітектурі. Для автономних пристроїв i3 N300 вигідніший.

Який процесор вигідніший за ціною?

Ціна не вказана, але i3 N300 зазвичай дешевший як новіший і менш потужний. i7 8700 дорожчий через вищу продуктивність, що виправдано для складних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.