Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs Intel Core i9 10900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 (2023 рік) та Intel Core i9 10900 (2020 рік) — два абсолютно різних процесори за призначенням. Перший — енергоефективне рішення для ноутбуків і компактних систем, другий — потужний десктопний чип для продуктивної роботи та ігор. Ми порівняли їх за ключовими тестами: Cinebench R23, Geekbench 6, Passmark, а також оцінили багатопотокову продуктивність, однопотокову швидкість та енергоспоживання.

Короткий висновок. Intel Core i9 10900 значно перевершує Core i3 N300 у більшості сценаріїв: багатоядерна продуктивність (Cinebench R23) вища у 5,3 раза, одноядерна — у 2,7 раза. У Geekbench 6 i9 також лідирує з відривом у 37% (одноядерний) та 187% (багатоядерний). Однак i3 N300 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цьому аспекті) та призначений для малопотужних систем. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i9-10900. Якщо важливі компактність і низьке енергоспоживання — i3 N300.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9-10900 набирає 13399 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), а i3 N300 — лише 2546, що в 5,3 раза менше.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат i9-10900 — 1637 балів, тоді як i3 N300 — 1190 (на 37% нижче).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але i3 N300 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для пасивних систем.
  • Інтегрована графіка: i9-10900 має кращу вбудовану графіку (29 балів проти 17), що дає змогу запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та платформа: i3 N300 вийшов у 2023 році для мобільних пристроїв, а i9-10900 — у 2020 для настільних ПК, що визначає їхню сферу застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1367
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 13399

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 656.4 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 88.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 194 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 299.3 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 173.3 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 41.3 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1637
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 9249

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 78.5 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 38.9M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 6.9 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 313.2 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 923 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 3030
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 19835

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Comet Lake
Номер моделі i3-N300 i9-10900
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 28x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 20МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 10
Потоковий Немає даних 20
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1264 LGA-1200
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт Intel Core i9 10900
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i3 N300 чи i9 10900?

Intel Core i9 10900 значно потужніший в одноядерних та багатоядерних тестах, тому забезпечить вищу частоту кадрів у сучасних іграх. i3 N300 може впоратися лише з дуже легкими проєктами.

Чи можна використовувати i3 N300 для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Через низьку багатоядерну продуктивність (2546 балів Cinebench R23) він підійде лише для базового монтажу 1080p. Для 4K або складних ефектів краще обрати i9 10900.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i3 N300 споживає набагато менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків та компактних ПК.

Чи варто купувати i9 10900 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність за помірну ціну. Він досі справляється з більшістю завдань, включно з іграми та рендерингом, хоча поступається новішим моделям.

Який процесор краще для офісних завдань?

Для офісних програм (Word, Excel, браузер) достатньо i3 N300 — він споживає менше енергії та не вимагає потужного охолодження. i9 10900 буде надлишковим для таких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.