Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs Intel Core i9 11900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 і Intel Core i9 11900K — це два абсолютно різні процесори, які належать до різних сегментів. Перший — енергоефективна модель 2023 року для ноутбуків та компактних систем, другий — потужний десктопний флагман 2021 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900K значно перевершує Core i3 N300 за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища у 2,4 раза, багатопотокова — майже у 6 разів. Однак i3 N300 виграє в енергоефективності та підходить для базових завдань, тоді як i9 11900K — для ігор, рендерингу та професійної роботи. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та економія енергії проти максимальної потужності.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Core i9 11900K має значно вищі показники в Cinebench R23 (1636 проти 513) та Geekbench 6 (2494 проти 1190), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: i9 11900K набирає 15186 балів у Cinebench R23 проти 2546 у i3 N300, що робить його в 6 разів потужнішим для відеомонтажу, компіляції та рендерингу.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але i3 N300 споживає значно менше енергії (TDP ~7 Вт проти 125 Вт), що ідеально для автономних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: i9 11900K має кращу вбудовану графіку (UHD 750) з балом 36 проти 17 у i3 N300 (UHD Graphics), що дозволяє комфортніше працювати з медіа без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та позиціонування: i3 N300 (2023) — енергоефективний чип для ноутбуків та міні-ПК, а i9 11900K (2021) — десктопний флагман для високопродуктивних збірок.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 1636
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 15186

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 862.2 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 89.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 228.1 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 331.5 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 241.7 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 54.3 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 2494
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 11196

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 53.1 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 38.1M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 16.2 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 333.3 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 1060 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 23.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 3516
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 25230

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Rocket Lake
Номер моделі i3-N300 i9-11900K
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 35x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,3 ГГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 125 Вт
Сокет BGA-1264 LGA-1200
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 32
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,67 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт Intel Core i9 11900K
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 11900K значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2494 проти 1190) та потужнішій інтегрованій графіці. Для сучасних ігор i3 N300 не підходить.

Чи можна використовувати Intel Core i3 N300 для офісних завдань?

Так, i3 N300 чудово справляється з веб-серфінгом, текстовими редакторами та переглядом відео. Його продуктивність достатня для базових завдань, а енергоефективність робить його ідеальним для ноутбуків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності 100, але i3 N300 споживає приблизно 7 Вт, тоді як i9 11900K — до 125 Вт. Для автономних пристроїв i3 N300 набагато вигідніший.

Чи варто купувати i9 11900K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність для ігор, рендерингу або компіляції. Однак варто врахувати, що це процесор 2021 року, і новіші моделі можуть пропонувати краще співвідношення ціни та потужності.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core i9 11900K значно перевершує i3 N300 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 15186 проти 2546), що критично для рендерингу та експорту відео. i3 N300 підійде лише для легкого монтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.