Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N300 vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N300 та Intel Processor N100 — два енергоефективні процесори для ноутбуків і міні-ПК, випущені на початку 2023 року. Обидва належать до серії Intel N і пропонують низьке енергоспоживання, але мають різну архітектуру та кількість ядер. Core i3 N300 оснащений 8 ядрами, тоді як N100 — 4 ядрами, що впливає на багатопотокову продуктивність. Водночас N100 демонструє вищі одноядерні показники в деяких тестах. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i3 N300 виграє за багатопотоковою продуктивністю завдяки 8 ядрам, що підтверджується вищими результатами в Geekbench 6 (багатоядерний) та Passmark CPU (багатоядерний). Він краще підходить для багатозадачності, компіляції коду та роботи з великими файлами. Intel Processor N100, натомість, має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (930 проти 513) і краще справляється з текстовими та PDF-завданнями. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і простота для базових офісних завдань — обирайте N100. Для більш важких робочих навантажень — Core i3 N300.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Core i3 N300 має 8 ядер, тоді як N100 — 4 ядра, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: N100 випереджає в Cinebench R23 (одноядерний) — 930 проти 513, що позначається на швидкодії в легких додатках.
  • Багатоядерні тести: Core i3 N300 лідирує в Geekbench 6 (багатоядерний) — 3216 проти 2595, а також у Passmark CPU (багатоядерний) — 8776 проти 5504.
  • Графіка та обробка зображень: Core i3 N300 краще справляється з фотообробкою (35.4 проти 22.6 images/sec) та рейтрейсингом (5.98 проти 3.1 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, що робить їх однаково економічними для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 513 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 2546 2949

GeekBench v6

File compression 246.5 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 16.4 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.2 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 74.1 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 136.4 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 35.4 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 5.98 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1190 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 3216 2595

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 18.7 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 13M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 7.1 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 102.5 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 527 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2082 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 8776 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Alder Lake
Номер моделі i3-N300 N100
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 0,8 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8x 34x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1264 BGA-1264
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 12
ROPs 8 6
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 45 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 16 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 1 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N300 Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 N300 чи N100?

Обидва процесори не призначені для ігор через слабку інтегровану графіку (бали 17 і 15). Для базових інді-ігор підійде будь-який, але Core i3 N300 має невелику перевагу в обробці графіки.

Чи варто обирати Intel Processor N100 для офісних завдань?

Так, N100 чудово підходить для текстових документів, веб-серфінгу та PDF — його одноядерна продуктивність вища, а енергоспоживання мінімальне.

Який процесор швидше компілює код?

Core i3 N300 компілює 16.4 Klines/sec проти 12.6 Klines/sec у N100, тому він кращий для розробників завдяки більшій кількості ядер.

Чи є різниця в енергоефективності між Core i3 N300 та N100?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності 100, тому різниця в споживанні енергії мінімальна, що робить їх ідеальними для пасивного охолодження.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

Core i3 N300 з 8 ядрами та вищими багатоядерними показниками (Passmark 8776 проти 5504) значно краще справляється з одночасним запуском кількох додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.