Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N305 vs AMD Ryzen 3 5425U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N305 (2023) та AMD Ryzen 3 5425U (2022) — це два енергоефективні процесори, орієнтовані на тонкі ноутбуки та офісні завдання. Обидві моделі мають відмінну енергоефективність (100 балів), але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за вбудованою графікою. Розглянемо ключові характеристики та результати тестів, щоб визначити, який CPU краще впорається з вашими щоденними сценаріями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 5425U випереджає Intel Core i3 N305 за більшістю бенчмарків: одноядерний Geekbench 6 на 28% вищий (1712 vs 1339), а Passmark (багатоядерний) — 11317 проти 9963. Ryzen також швидше стискає файли та обробляє текст. Водночас Intel N305 демонструє кращу продуктивність у Clang компіляції (41.7 проти 31.3 Klines/sec) і HTML5 браузері. Якщо вам потрібна вища загальна швидкодія та краща інтегрована графіка — обирайте Ryzen 3 5425U. Для специфічних задач, як-от компіляція коду, N305 може бути цікавішим.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 5425U має вищий одноядерний показник Geekbench 6 (1712 проти 1339), що забезпечує кращу швидкодію в повсякденних програмах.
  • Intel Core i3 N305 виграє в Clang компіляції (41.7 Klines/sec проти 31.3), що робить його кращим вибором для розробників.
  • Ryzen 3 5425U демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Passmark (11317 проти 9963) та швидше стискає файли (521.9 MB/sec проти 447.7).
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen 3 5425U оцінюється вище (23 бали проти 18), що дає перевагу в легких іграх та відео.
  • Intel N305 випереджає в обробці HTML5 (123.7 pages/sec проти 93.4) та фото (42.1 images/sec проти 44.3, але Ryzen трохи кращий у photo processing).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1018 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 4411 Немає даних

GeekBench v6

File compression 447.7 MB/sec 521.9 MB/sec
Clang compilation 41.7 Klines/sec 31.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 123.7 pages/sec 93.4 pages/sec
PDF Renderer 162.8 Mpixels/sec 157.4 Mpixels/sec
Text processing 167.4 pages/sec 180.7 pages/sec
Background blur 25 images/sec 17.5 images/sec
Photo processing 42.1 images/sec 44.3 images/sec
Ray tracing 7.03 Mpixels/sec 8.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1339 1712
Geekbench 6 (багатоядерний) 5277 4951

PassMark

Integer math 34.4 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Floating point math 22.9 GOps/sec 22.7 GOps/sec
Find prime numbers 25M Primes/sec 27M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 14.2M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 115 MBytes/sec 136.2 MBytes/sec
Physics 601 Frames/sec 485 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 9.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2204 2921
Passmark CPU (багатоядерний) 9963 11317

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i3-N305 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Vega 6 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 27x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9-15 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 384
TMUs 16 24
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 6
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N305 Сайт AMD Ryzen 3 5425U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для офісних завдань?

AMD Ryzen 3 5425U краще підходить для офісних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1712 проти 1339) та швидшій обробці текстових документів (180.7 pages/sec проти 167.4).

Чи підходять ці процесори для ігор?

Обидва процесори мають слабку інтегровану графіку (18 та 23 бали), тому підходять лише для дуже легких ігор. Ryzen 3 5425U має невелику перевагу завдяки вищій оцінці графіки.

Який CPU енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, тому вони однаково економні та підходять для автономних ноутбуків.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core i3 N305 краще справляється з компіляцією: Clang compilation 41.7 Klines/sec проти 31.3 у Ryzen, що робить його кращим вибором для розробників.

Який процесор новіший і чи варто обирати його?

Intel Core i3 N305 вийшов у січні 2023 року, а AMD Ryzen 3 5425U — у січні 2022. Незважаючи на новизну, N305 поступається Ryzen у загальній продуктивності, тому варто орієнтуватися на конкретні задачі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.