Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N305 vs AMD Ryzen 5 7535HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N305 та AMD Ryzen 5 7535HS — два процесори, що вийшли на початку 2023 року, але належать до різних класів. Перший орієнтований на енергоефективні ноутбуки початкового рівня, тоді як другий — на продуктивні моделі середнього сегмента. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів і визначимо, який CPU краще справляється з повсякденними завданнями, іграми та багатопотоковою роботою.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7535HS значно випереджає Intel Core i3 N305 за більшістю показників продуктивності: однопотокові тести (Geekbench 6, Cinebench R23) показують перевагу на 30-45%, а багатопотокові — у 2-2,5 рази. Ryzen 5 також має кращу інтегровану графіку та вищі результати в обробці медіа. Однак Core i3 N305 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цій категорії) і може бути достатнім для базових завдань. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте Ryzen 5 7535HS.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7535HS має значно вищу однопотокову продуктивність: 1488 проти 1018 балів у Cinebench R23 (одноядерний) та 1934 проти 1339 у Geekbench 6.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen 5 7535HS майже вдвічі вища: 10900 проти 4411 у Cinebench R23 та 8047 проти 5277 у Geekbench 6.
  • У тесті Passmark CPU (багатоядерний) Ryzen 5 7535HS набирає 18408 балів, тоді як Core i3 N305 — лише 9963, що свідчить про суттєву перевагу в складних обчисленнях.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen 5 7535HS краща: 29 балів проти 18 у Intel Core i3 N305, що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та обробці зображень.
  • Обидва процесори мають однаковий рівень енергоефективності (100 балів), що робить Core i3 N305 привабливим для бюджетних пристроїв, де важлива автономність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1018 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 4411 10900

GeekBench v6

File compression 447.7 MB/sec 839.8 MB/sec
Clang compilation 41.7 Klines/sec 58.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 123.7 pages/sec 154.2 pages/sec
PDF Renderer 162.8 Mpixels/sec 218.8 Mpixels/sec
Text processing 167.4 pages/sec 192 pages/sec
Background blur 25 images/sec 39.2 images/sec
Photo processing 42.1 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 7.03 Mpixels/sec 15 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1339 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 5277 8047

PassMark

Integer math 34.4 GOps/sec 63.9 GOps/sec
Floating point math 22.9 GOps/sec 36.3 GOps/sec
Find prime numbers 25M Primes/sec 50M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 23.1M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 14.2 GBytes/sec
Data compression 115 MBytes/sec 229.2 MBytes/sec
Physics 601 Frames/sec 874 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2204 3165
Passmark CPU (багатоядерний) 9963 18408

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i3-N305 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 660M

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 33x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,55 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9-15 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1744 FP7
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 660M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 256 384
TMUs 16 24
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 6
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N305 Сайт AMD Ryzen 5 7535HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 7535HS краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Core i3 N305 може впоратися лише з найпростішими іграми.

Чи варто переплачувати за Ryzen 5 7535HS?

Так, якщо ви працюєте з багатопотоковими завданнями (рендеринг, компіляція) або граєте в ігри. Для офісних завдань і веб-серфінгу Core i3 N305 буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно рівне. Однак Core i3 N305 може бути трохи економнішим у базових сценаріях.

Який CPU краще для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 5 7535HS значно швидше обробляє зображення (65,5 проти 42,1 зображень/с) та рендеринг PDF, що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Чи підходить Core i3 N305 для повсякденного використання?

Так, для веб-серфінгу, перегляду відео, роботи з документами та легких додатків Core i3 N305 цілком достатньо. Він також добре підходить для бюджетних ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.