Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N305 vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N305 та Apple M2 Max — два процесори, що представляють різні світи: енергоефективний мобільний чіп Intel для бюджетних ноутбуків та флагманський ARM-процесор Apple для професійних завдань. Порівняння охоплює однопотокову та багатопотокову продуктивність, інтегровану графіку, енергоефективність та реальні бенчмарки, щоб допомогти визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно перевершує Intel Core i3 N305 за всіма показниками продуктивності: однопотокова робота швидша на ~80%, багатопотокова — більш ніж у 3 рази, а інтегрована графіка вдвічі потужніша. Водночас Core i3 N305 демонструє відмінну енергоефективність (100 балів), що робить його ідеальним для простих офісних завдань та веб-серфінгу. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-моделювання або компіляції — вибір очевидний на користь M2 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Max набирає 14767 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 4411 у Core i3 N305 — різниця в 3,3 рази.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Max випереджає Core i3 N305 на ~60% за Geekbench 6 (2695 проти 1339) та на ~88% за Passmark одноядерним (4143 проти 2204).
  • Інтегрована графіка: M2 Max вдвічі швидший у тестах Background blur (54,1 зображ./с проти 25) та Photo processing (149,6 зображ./с проти 42,1).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Max досягає значно вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні.
  • Реальні завдання: M2 Max компілює код у 3,2 рази швидше (131,8 Klines/с проти 41,7) та обробляє PDF у 2,3 рази швидше (382,1 Mpixels/с проти 162,8).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1018 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 4411 14767

GeekBench v6

File compression 447.7 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 41.7 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 123.7 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 162.8 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 167.4 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 25 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 42.1 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 7.03 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1339 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 5277 14891

PassMark

Integer math 34.4 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 22.9 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 25M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 115 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 601 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2204 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 9963 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i3-N305 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x 35x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9-15 Вт 50 Вт
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 4864
TMUs 16 304
ROPs 8 152
Обчислювальні блоки 32 608
TGP 45 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 1 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N305 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 N305 чи Apple M2 Max?

Apple M2 Max значно потужніший завдяки вдвічі швидшій інтегрованій графіці (54,1 зображ./с проти 25 у Background blur). Він забезпечить вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто обирати Intel Core i3 N305 для офісних завдань?

Так, Core i3 N305 чудово підходить для веб-серфінгу, роботи з документами та текстовими редакторами (167,4 стор./с). Його висока енергоефективність забезпечує тривалу автономність.

У чому перевага Apple M2 Max для професійної роботи?

M2 Max у 3,3 рази швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 14767 проти 4411), що критично для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M2 Max досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціни не вказані, але Core i3 N305 зазвичай встановлюється в бюджетні ноутбуки, тоді як M2 Max — у преміальні моделі MacBook Pro. Різниця в продуктивності виправдовує вищу вартість.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.