Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N305 vs Intel Core i5 1035G1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N305 і Intel Core i5 1035G1 — два процесори для ноутбуків, які належать до різних поколінь, але пропонують схожий рівень продуктивності. i3 N305 (2023 рік) побудований на архітектурі Alder Lake-N, тоді як i5 1035G1 (2019 рік) належить до серії Ice Lake. Обидва отримали однаковий загальний рейтинг 42 бали, але мають різні сильні сторони. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i3 N305 виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату в Cinebench R23 (багатоядерний) — 4411 проти 4225, а також значно кращій швидкості обробки файлів (447.7 MB/s проти 246.9 MB/s) та компіляції коду. У свою чергу, Intel Core i5 1035G1 демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (1534 проти 1339) та Cinebench R23 (1078 проти 1018). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку (18 балів). Якщо вам потрібна швидкість у повсякденних багатозадачних сценаріях — обирайте i3 N305, а для завдань, чутливих до однопотокової продуктивності, краще підійде i5 1035G1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i3 N305 має вищий результат у Cinebench R23 (4411 проти 4225) та Geekbench 6 (5277 проти 3555), що робить його кращим для багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: i5 1035G1 випереджає в Geekbench 6 (1534 проти 1339) та Cinebench R23 (1078 проти 1018), що важливо для ігор та додатків, які не оптимізовані під багато ядер.
  • Швидкість роботи з файлами: i3 N305 значно швидше стискає файли (447.7 MB/s проти 246.9 MB/s) та компілює код (41.7 Klines/s проти 17.3 Klines/s).
  • Дата виходу: i3 N305 новіший (січень 2023), тоді як i5 1035G1 вийшов у серпні 2019 року, що може вплинути на підтримку сучасних інструкцій.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий бал 100, що свідчить про низьке енергоспоживання, але i3 N305 має перевагу в сучаснішому техпроцесі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1018 1078
Cinebench R23 (багатоядерний) 4411 4225

GeekBench v6

File compression 447.7 MB/sec 246.9 MB/sec
Clang compilation 41.7 Klines/sec 17.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 123.7 pages/sec 97.4 pages/sec
PDF Renderer 162.8 Mpixels/sec 124.7 Mpixels/sec
Text processing 167.4 pages/sec 148.9 pages/sec
Background blur 25 images/sec 21.9 images/sec
Photo processing 42.1 images/sec 41.2 images/sec
Ray tracing 7.03 Mpixels/sec 5.64 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1339 1534
Geekbench 6 (багатоядерний) 5277 3555

PassMark

Integer math 34.4 GOps/sec 27.3 GOps/sec
Floating point math 22.9 GOps/sec 15.8 GOps/sec
Find prime numbers 25M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 10M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 115 MBytes/sec 82.4 MBytes/sec
Physics 601 Frames/sec 431 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 5.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2204 2233
Passmark CPU (багатоядерний) 9963 7367

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 1 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Ice Lake
Номер моделі i3-N305 i5-1035G1
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics G1

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 10x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9-15 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1744 BGA-1526
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics G1
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 32
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,54 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N305 Сайт Intel Core i5 1035G1
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 N305 чи Intel Core i5 1035G1?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core i5 1035G1 має невелику перевагу завдяки вищим результатам у Geekbench 6 та Cinebench R23. Однак обидва процесори мають слабку інтегровану графіку (18 балів), тому для сучасних ігор знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор швидше працює з відеомонтажем?

Intel Core i3 N305 краще підходить для відеомонтажу, оскільки має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 4411 проти 4225) та швидше обробляє зображення (42.1 images/s проти 41.2 images/s).

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 N305 у 2024 році?

Так, i3 N305 — свіжий процесор 2023 року з хорошою енергоефективністю та продуктивністю в багатозадачних сценаріях. Він підійде для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого контенту.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний бал енергоефективності (100), тому споживають приблизно однакову кількість енергії. Однак i3 N305 використовує сучаснішу архітектуру, що може забезпечити кращу автономність у нових ноутбуках.

Який процесор краще підходить для програмування?

Intel Core i3 N305 значно швидше компілює код (41.7 Klines/s проти 17.3 Klines/s) та обробляє файли, тому він кращий вибір для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.