Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N305 vs Intel Core i5 8250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N305 (2023 рік) та Intel Core i5 8250U (2017 рік) — це мобільні процесори, орієнтовані на ноутбуки початкового та середнього рівня. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидві моделі пропонують гідну продуктивність для повсякденних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 N305 випереджає Core i5 8250U за більшістю показників: вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний 1018 проти 900, багатоядерний 4411 проти 3091) та Geekbench 6 (1339/5277 проти 1117/3272). Новий процесор також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів, компіляції коду та обробці зображень. Водночас Core i5 8250U має нижчий загальний рейтинг (39 проти 42), але обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Якщо вам потрібна сучасніша архітектура та вища продуктивність у багатозадачності, обирайте i3 N305. Для базових офісних завдань i5 8250U також буде достатньо.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 N305 має вищу однопотокову продуктивність (38 балів) проти Core i5 8250U (32 бали), що позначається на швидкості в повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність i3 N305 (11 балів) значно перевищує i5 8250U (7 балів) — різниця майже вдвічі в Cinebench R23 багатоядерному (4411 проти 3091).
  • Інтегрована графіка в i3 N305 отримала 18 балів проти 15 у i5 8250U, що дає невелику перевагу в простих іграх та відеоредагуванні.
  • За результатами Passmark CPU багатоядерний тест i3 N305 (9963) майже вдвічі вищий за i5 8250U (5866), що свідчить про кращу роботу в багатозадачному режимі.
  • Core i5 8250U випущений у 2017 році, тоді як i3 N305 — у 2023, тому новіший процесор пропонує сучаснішу архітектуру та підтримку новітніх технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1018 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 4411 3091

GeekBench v6

File compression 447.7 MB/sec 210.2 MB/sec
Clang compilation 41.7 Klines/sec 18.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 123.7 pages/sec 78.4 pages/sec
PDF Renderer 162.8 Mpixels/sec 108.7 Mpixels/sec
Text processing 167.4 pages/sec 112.5 pages/sec
Background blur 25 images/sec 20.5 images/sec
Photo processing 42.1 images/sec 32.4 images/sec
Ray tracing 7.03 Mpixels/sec 5.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1339 1117
Geekbench 6 (багатоядерний) 5277 3272

PassMark

Integer math 34.4 GOps/sec 21 GOps/sec
Floating point math 22.9 GOps/sec 12.8 GOps/sec
Find prime numbers 25M Primes/sec 18M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 10.4M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 2 GBytes/sec
Data compression 115 MBytes/sec 77.7 MBytes/sec
Physics 601 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 4.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2204 1905
Passmark CPU (багатоядерний) 9963 5866

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 21 серпня 2017
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i3-N305 i5-8250U
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 16x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9-15 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1744 BGA-1356
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,42 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N305 Сайт Intel Core i5 8250U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 12
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 N305 чи Intel Core i5 8250U?

Intel Core i3 N305 має трохи кращу інтегровану графіку (18 балів проти 15) та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу частоту кадрів у простих іграх. Однак обидва процесори не призначені для сучасних ігор — для комфортного геймінгу потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 8250U на Intel Core i3 N305?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у багатозадачності та роботі з файлами. i3 N305 показує майже вдвічі кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 4411 проти 3091), що відчутно при компіляції коду або обробці фото.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії. Однак i3 N305 забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core i3 N305 краще справляється з обробкою зображень (42.1 images/sec проти 32.4) та рендерингом PDF (162.8 Mpixels/sec проти 108.7). Для базового відеомонтажу i3 N305 також буде кращим вибором завдяки вищій багатопотоковій продуктивності.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті та інтерфейсів?

Intel Core i3 N305 (2023 рік) підтримує новіші стандарти, такі як DDR5 та PCIe 4.0, тоді як Core i5 8250U (2017 рік) обмежений DDR4 та PCIe 3.0. Це впливає на швидкість роботи з SSD та оперативною пам'яттю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.