Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 N305 vs Intel Core i9 11900H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 N305 і Intel Core i9 11900H — два процесори Intel, які належать до різних лінійок і мають різне призначення. i3 N305 — це енергоефективний чіп для бюджетних ноутбуків, випущений у 2023 році, тоді як i9 11900H — потужний мобільний процесор для геймерських та робочих станцій 2021 року. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900H значно випереджає Core i3 N305 за продуктивністю: він має майже втричі вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (12143 проти 4411) та вдвічі вищий одноядерний (1580 проти 1018). i9 11900H також краще справляється з ресурсомісткими завданнями, як-от рендеринг, компіляція коду та обробка фото. Однак i3 N305 виграє за енергоефективністю та актуальністю (2023 рік), що робить його ідеальним для офісних завдань та тривалої автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте i9, якщо економія та базові задачі — i3.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i9 11900H має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (12143 проти 4411) і вдвічі вищий у Geekbench 6 (8515 проти 5277).
  • Одноядерна продуктивність: i9 11900H випереджає i3 N305 на 55% у Cinebench R23 (1580 проти 1018) та на 62% у Geekbench 6 (2168 проти 1339).
  • Інтегрована графіка: i9 11900H має кращу інтегровану графіку (30 балів проти 18), що дає перевагу в легких іграх та відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i3 N305 споживає менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N.
  • Дата виходу: i3 N305 новіший (2023 рік), тоді як i9 11900H вийшов у 2021 році, що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1018 1580
Cinebench R23 (багатоядерний) 4411 12143

GeekBench v6

File compression 447.7 MB/sec 839.2 MB/sec
Clang compilation 41.7 Klines/sec 59.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 123.7 pages/sec 178.1 pages/sec
PDF Renderer 162.8 Mpixels/sec 282.2 Mpixels/sec
Text processing 167.4 pages/sec 206.9 pages/sec
Background blur 25 images/sec 35.5 images/sec
Photo processing 42.1 images/sec 73.7 images/sec
Ray tracing 7.03 Mpixels/sec 11.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1339 2168
Geekbench 6 (багатоядерний) 5277 8515

PassMark

Integer math 34.4 GOps/sec 74.1 GOps/sec
Floating point math 22.9 GOps/sec 43.8 GOps/sec
Find prime numbers 25M Primes/sec 90M Primes/sec
Random string sorting 14.9M Strings/sec 28.7M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 115 MBytes/sec 244.2 MBytes/sec
Physics 601 Frames/sec 982 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 16.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2204 3132
Passmark CPU (багатоядерний) 9963 20560

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 11 травня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Tiger Lake
Номер моделі i3-N305 i9-11900H
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 21-25x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 2.1-2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9-15 Вт 35-45 Вт
Сокет BGA-1744 BGA-1787
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 32
TGP 45 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 0,64 терафлопс 0,74 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 51,2 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 N305 Сайт Intel Core i9 11900H
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 11900H значно потужніший завдяки вищій одно- та багатоядерній продуктивності, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх. i3 N305 підійде лише для нетребувальних ігор або інтегрованої графіки.

Чи варто купувати i3 N305 для офісних завдань?

Так, i3 N305 чудово справляється з браузером, текстовими редакторами та відеодзвінками. Його енергоефективність забезпечує тривалу автономність, що важливо для роботи в дорозі.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

i9 11900H значно швидше обробляє відео завдяки вищій багатоядерній продуктивності (12143 проти 4411 у Cinebench). i3 N305 може працювати з легкими проектами, але буде повільним.

Чи впливає рік випуску на вибір?

Так, i3 N305 новіший (2023), що означає підтримку новіших інструкцій та кращу енергоефективність. Однак i9 11900H залишається значно продуктивнішим, незважаючи на старший рік випуску.

Який процесор кращий за співвідношенням ціна/продуктивність?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність, i9 11900H виправдовує вищу ціну. Для бюджетних рішень i3 N305 дає достатньо потужності для базових завдань із мінімальним енергоспоживанням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.