Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10210U vs AMD Ryzen 3 7320U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10210U та AMD Ryzen 3 7320U – це два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в сучасних ноутбуках. Перший вийшов у 2019 році на архітектурі Comet Lake, другий – у 2023 на Zen 2. Обидва мають 4 ядра та 8 потоків, але різняться частотами, кешем та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розглянемо бенчмарки, ігрову продуктивність та реальні сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 7320U випереджає Intel Core i5 10210U за більшістю показників: у Cinebench R23 багатоядерний результат на 53% вищий (4445 проти 2900), а в Geekbench 6 – на 22% (3912 проти 3195). Ryzen також швидше працює з архівними файлами, компіляцією та рендерингом. Однак Intel має кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (1286 проти 1184) та трохи вищу швидкість обробки тексту. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та сучасність – обирайте Ryzen 3 7320U; для простих офісних завдань підійде і старіший i5.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 7320U значно перевершує Intel Core i5 10210U в багатоядерних тестах: Cinebench R23 (4445 vs 2900) та Passmark (8833 vs 6191), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • У однопотокових завданнях Intel i5 10210U трохи випереджає Ryzen за Geekbench 6 (1286 vs 1184), але поступається в Cinebench R23 (880 vs 1115) та Passmark (2162 vs 2373).
  • Ryzen 3 7320U демонструє кращу продуктивність у роботі з файлами: стиснення (348.1 MB/s vs 275.3 MB/s) та компіляція Clang (25.5 vs 14.5 Klines/s).
  • Інтегрована графіка в Ryzen 3 7320U оцінюється вище (19 балів проти 17), що забезпечує кращу продуктивність у простих іграх та обробці зображень.
  • Новіший AMD Ryzen 3 7320U (2023) має сучаснішу архітектуру та кращу енергоефективність, що робить його більш привабливим для тривалої роботи від батареї.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 880 1115
Cinebench R23 (багатоядерний) 2900 4445

GeekBench v6

File compression 275.3 MB/sec 348.1 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 25.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 79.7 pages/sec 83.2 pages/sec
PDF Renderer 100.4 Mpixels/sec 115.8 Mpixels/sec
Text processing 118.3 pages/sec 110.3 pages/sec
Background blur 17.9 images/sec 21.8 images/sec
Photo processing 34.6 images/sec 38.1 images/sec
Ray tracing 4.44 Mpixels/sec 6.68 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1286 1184
Geekbench 6 (багатоядерний) 3195 3912

PassMark

Integer math 23 GOps/sec 29.6 GOps/sec
Floating point math 13.9 GOps/sec 14.1 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 10.9M Strings/sec 13.9M Strings/sec
Data encryption 2.1 GBytes/sec 6.3 GBytes/sec
Data compression 81.6 MBytes/sec 131.7 MBytes/sec
Physics 414 Frames/sec 437 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 5.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2162 2373
Passmark CPU (багатоядерний) 6191 8833

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі i5-10210U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 24x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10210U Сайт AMD Ryzen 3 7320U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 4
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10210U чи AMD Ryzen 3 7320U?

AMD Ryzen 3 7320U має вищий рейтинг інтегрованої графіки (19 проти 17) і кращі результати в тестах Background blur та Ray tracing, тому він забезпечує більш плавний ігровий досвід у нетребувальних іграх.

Чи варто купувати Intel Core i5 10210U у 2025 році?

Intel Core i5 10210U все ще справляється з офісними завданнями та веб-серфінгом, але за продуктивністю він значно поступається новішому Ryzen 3 7320U. Якщо бюджет дозволяє, краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший: i5 10210U чи Ryzen 3 7320U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 7320U побудований на новішій архітектурі Zen 2, що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи підходить AMD Ryzen 3 7320U для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 4445 проти 2900) Ryzen 3 7320U краще справляється з рендерингом відео та обробкою фото, ніж Intel i5 10210U.

Який процесор має кращий кеш: Intel i5 10210U чи AMD Ryzen 3 7320U?

Хоча точні дані про кеш не наведені, Ryzen 3 7320U зазвичай має більший кеш L3 (до 8 МБ) порівняно з i5 10210U (6 МБ), що позитивно впливає на швидкодію в багатозадачному режимі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.