Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10210U vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10210U (2019) та AMD Ryzen 5 7540U (2023) — це мобільні процесори, що належать до різних поколінь та архітектур. Перший базується на Comet Lake (14 нм), другий — на сучасному Zen 4 (4 нм). Незважаючи на однаковий клас TDP, Ryzen 5 7540U демонструє значно вищі результати в бенчмарках, особливо в багатопотокових завданнях. Розглянемо ключові відмінності між цими CPU.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7540U значно перевершує Intel Core i5 10210U за всіма показниками продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen майже в 3,4 раза вищий (9892 проти 2900), а одноядерний — удвічі (1789 проти 880). Geekbench 6 також підтверджує перевагу: 2405 проти 1286 (одноядерний) та 8822 проти 3195 (багатоядерний). Хоча обидва процесори мають однакову енергоефективність за даними оцінок, Ryzen 5 7540U є набагато потужнішим рішенням для сучасних завдань.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7540U має майже в 3,4 раза вищий результат Cinebench R23 (9892 проти 2900) та в 2,8 раза вищий Passmark (18685 проти 6191).
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в Geekbench 6 (2405 проти 1286) та Cinebench R23 (1789 проти 880), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7540U набирає 33 бали проти 17 у Intel, що робить його кращим для легких ігор та мультимедіа.
  • Рік випуску та архітектура: Core i5 10210U (2019, 14 нм) значно старіший за Ryzen 5 7540U (2023, 4 нм), що пояснює різницю в ефективності та продуктивності.
  • Обробка даних: Ryzen значно швидше стискає файли (988,4 MB/s проти 275,3 MB/s), компілює код (63,6 Klines/s проти 14,5 Klines/s) та обробляє текст (239,6 стор./с проти 118,3 стор./с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 880 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 2900 9892

GeekBench v6

File compression 275.3 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 79.7 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 100.4 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 118.3 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 17.9 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 34.6 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 4.44 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1286 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 3195 8822

PassMark

Integer math 23 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 13.9 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 10.9M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 2.1 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 81.6 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 414 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2162 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 6191 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-10210U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 32x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1528 FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10210U Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10210U чи AMD Ryzen 5 7540U?

AMD Ryzen 5 7540U значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці (33 бали проти 17), що забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх.

Чи варто оновлювати ноутбук з Intel Core i5 10210U до AMD Ryzen 5 7540U?

Так, оновлення виправдане, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатозадачності, рендерингу, компіляції або роботі з великими файлами. Різниця в бенчмарках перевищує 200%.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10210U чи AMD Ryzen 5 7540U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 7540U виготовлений за тоншим техпроцесом (4 нм проти 14 нм), що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи підходить Intel Core i5 10210U для сучасних завдань у 2024 році?

Процесор все ще може впоратися з базовими офісними завданнями та веб-серфінгом, але для відеомонтажу, 3D-моделювання або сучасних ігор його продуктивності недостатньо.

Який процесор краще для роботи з відео та фото: Intel Core i5 10210U чи AMD Ryzen 5 7540U?

AMD Ryzen 5 7540U значно швидше обробляє фото (72,2 зображ./с проти 34,6) та рендерить PDF (215,5 Mpixels/с проти 100,4), що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.